Saamme pitää eläinpuiston💗💗💗💗💗💗💗💗
Hyviä uutisia tänään Ilkka-Pohjalaisessa...
20
717
Vastaukset
- Anonyymi
Mistä sinä niin päättelit??
Velkasaneerauksen yritykselle laaditaan maksuohjelma. Jos ja kun sitä ei kyetä noudattamaan, yrityksen taival on taputeltu. Viimeistään alkuvuodesta lappu on luukulla Alavuden toimesta, jonne Ähtäri liitetään.- Anonyymi
Ei liitetä. Alavus on liikaa veloistaan.
Tuo on sitä demari mössöä - Anonyymi
Kautokuru on tätä hokenut jo 10 vuotta. Ei ole mennyt höppänältä koskaan maaliin.
- Anonyymi
Edes teoriassa Ähtäriä ei liitetä Alavuteen ensi vuoden alusta!
- Anonyymi
Kautokuru kirjoitti vuonna 18 miten Ähtärin kunnan käy.
- Anonyymi
Hotelli on pian konkassa sitten zoo, millä ja kuka rahoitti vuoden 24 zoon ja hotellin osalta, onneksi poliisi tutkii.
- Anonyymi
Eläinpuisto on Ähtärin ❤️ iso sellainen.
- Anonyymi
Juu. Nyt on laitettu tiskiin kaikki Ähtäriläinen talous osaaminen.
Zoo järjestää kirppiksen Lokakuun lopussa, kassaan sataa rahaa.
Todella innovatiivista, toivotaan etteivät muut kunnat huomaa ja varasta tälläistä ideaa rahasammosta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu. Nyt on laitettu tiskiin kaikki Ähtäriläinen talous osaaminen.
Zoo järjestää kirppiksen Lokakuun lopussa, kassaan sataa rahaa.
Todella innovatiivista, toivotaan etteivät muut kunnat huomaa ja varasta tälläistä ideaa rahasammosta.No joo... kirppistähän ei Ahterissa ole ennen ollutkaan ;)
- Anonyymi
Niin on ja pysyy 👍
- Anonyymi
Tää on kiva juttu ,toivottavasti tulee myyjiä.
- Anonyymi
https://yle.fi/a/74-20178007
vesku ei huoli- Anonyymi
Kuka on niin yksinkertainen, että kuvittelee jonkun ottavan tuota edes ilmaiseksi?
- Anonyymi
Kyllä ottajia olis..tuo koskenkorvan sheriffi on kyllä paljon katu uskottavampi kuin meidänkylän kehäraakit 😂😂
- Anonyymi
Ei enään yhtään sheriffiä tänne, nämä nykyisetkin ovat saaneet liikaakin pahaa aikaiseksi!
- Anonyymi
Saamme pitää elukkapuiston ja elukkapuiston velat. Niissä riittää maksamista maailman tappiin. Eikö olisi kansanjuhlan paikka?
- Anonyymi
Taitaa olla maailmassa isompiakin murheita
- Anonyymi
näi on siks ähteri liitetäänkinmuitta mutkitta toiseen eikä kepulta kysdellä
- AnonyymiUUSI
Täällä kun niin toivotaan liitosta ja vihataan keskustaa,niin liitos tuo keskustan suurvallan tälle alueelle .💪👍
- AnonyymiUUSI
Eikö se zoo-erityistalousalue ole vielä käynnistynyt ?
Voisihan sen erottaa omaksi erityistalousalueekseen kaikkineen päivineen tuloineen ja menoineen.
Täytyisi tosin aidata ja oma portti myös.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5472089Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3851682Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H211509Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641398JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191076- 561072
- 1181067
Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16838Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka11824Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66813