Päivän Sanna: USA suunnittelee rakentavansa Rovaniemelle

Sannan Suomelle hankkima Nato-jäsenyys alkaa realisoitua vähitellen liittolaisten Suomeen tekemillä investoinneilla, jotka satavat Suomen kansantalouden laariin.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011439679.html
4104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lappi se vaan rikastuu taloudellsesti, kun eteläinen Suomi vain kulttuurillisesti.

Äänestä

Provikat Sannalle!

Äänestä

Vihreitä investointejakin tehty Suomeen tänä vuonna jo yli kymmenen miljardin arvosta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sannan Suomelle hankkima Nato-jäsenyys alkaa realisoitua vähitellen liittolaisten Suomeen tekemillä investoinneilla, jotka satavat Suomen kansantalouden laariin.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011439679.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu