Kaksi maailman parasta pressaa 2025!!
PUTTE ja TRUMP
Anonyymi-ap
591
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
AI-yhteenveto
Maailman parhaan presidentin valinta on subjektiivinen kysymys, eikä ole olemassa yhtä ainoaa oikeaa vastausta. Eri ihmiset arvostavat eri ominaisuuksia ja saavutuksia. Joitain historiallisia presidenttejä, jotka usein mainitaan hyviksi esimerkeiksi, ovat esimerkiksi George Washington, joka oli Yhdysvaltojen ensimmäinen presidentti ja jolla on keskeinen rooli maan itsenäistymisessä ja perustuslain luomisessa. Toinen usein mainittu on Urho Kekkonen, joka toimi pitkään Suomen presidenttinä ja jolla oli merkittävä rooli kylmän sodan aikana Suomen ulkopolitiikassa.
On kuitenkin tärkeää huomata, että jokaisen presidentin kaudella on ollut sekä onnistumisia että epäonnistumisia, ja heidän perintönsä voi vaihdella eri ihmisten näkökulmasta. Jotkut saattavat arvostaa presidenttiä, joka on edistänyt rauhaa ja vakautta, kun taas toiset voivat arvostaa taloudellista kasvua tai sosiaalista oikeudenmukaisuutta.
Esimerkiksi Suomen historiassa on mainittu myös muita merkittäviä presidentejä, kuten K. J. Ståhlberg, Suomen ensimmäinen presidentti, ja Kyösti Kallio, joka on ainut presidentti ilman akateemista loppututkintoa, hänellä oli vain keskikoulun päättötodistus. Jokaisella näistä presidenteistä on ollut oma roolinsa ja vaikutuksensa Suomen historiassa.
GW tuhosi intiaanien maan ja kansan. Huono pressa.
Tämä on osa Trumpin Noo-peliä. Saadaan mukarauha ja Putin jatkaa kuten ennenkin.
Putinille ja Trumpille kuuluu molemmille tasapuolisesti Nobelin rauhanpalkinto.
Zelenskyille sodanlietsojana ja juutalaisena natsina kuuluu Moskovassa annettava elinkautinen vankeus ilman kirjeenvaihto-oikeutta, ja lopuksi Navalnyin kohtalo kuolla sydänkohtaukseen.
Sama ei saa toistua kuin mitä aiemmin Suomen vasemmiston ehdottaessa rauhanpalkintoa L. Brezhneville. Ei annettu.
Nyt palkinto on saatava vaikka ydinaseella uhkaamalla.
Ihme pelleilyä koko touhu.