Ilm:22:16
Minä, Jeesus, lähetin enkelini todistamaan näitä teille seurakunnissa...
Ilm.14
6 Ja minä näin lentävän keskitaivaalla erään toisen ENKELIN, jolla oli iankaikkinen evankeliumi julistettavana maan päällä asuvaisille...
8 Ja seurasi vielä TOINEN ENKELI, joka sanoi: "Kukistunut, kukistunut (=langennut, langennut)) on se suuri Babylon...
9 Ja heitä seurasi vielä KOLMAS ENKELI, joka sanoi suurella äänellä: "Jos joku kumartaa petoa ja sen kuvaa ...
Ongelma on nyt nimittäin tämän Jeesuksen kolmiyhteisen Adventtikirkkoruumiin toisen enkelipersoonan erittäin RISTIRIITAISESSA kaksoisjulistamisessa, sillä
1) VIRALLISESTI tämä toinen Adventtikirkkoruumiin enkelipersoonista ei edes tiedä, mikä suuri Babylon on, jos kysyjä on kolmiyhteisen lopun ajan Jeesuksen jäännöskirkkoruumiin ulkopuolinen henkilö
2) EPÄVIRALLISESTI kyllä tietää, sillä lopun ajan jäännöskirkkoruumiin "enemmän kuin luotettava profeetta" Ellen on sen heille kertonut, mutta siitä huolimatta Adventtikirkkoruumis ei suostu sitä virallisesti julistamaan
3) se siis julistaa babylontietämystään ainoastaan epävirallisesti kolmiyhteisen kirkkoruumiinsa omalle sisäpiirille
4) ja kaiken kukkuraksi tämän toisen enkelipersoonan sekoilun seurauksena Jeesuksen lopun ajan jäännöskirkkoruumis on mennyt muka "tarkkailemaan" suurta Babylonia ja onkin samalla tunnustanut tämän kristillisiksi seurakunniksi...Antikristuksen kirkkoruumis mukaan lukien... vaikka pitäisi julistaa siitä tuomionsanomaa !!!
5) sekä on myös itse vastaanottanut tältä antikristilliseltä myllynkiviBabylonilta kristillisen seurakunnan statuksen !!!
Jo on Jeesuksen jäännöskirkkoruumiin toinen enkeli ihan sekaisin...!!!
Mieleen tulee, että liekö vahingossa ryypännyt Baabelin haureuden viiniä ja on nyt ihan JUOVUKSISSA, kun ei saa tuomionsanomasta mitään tolkkua...!!!
Kolmiyhteisen Jeesuksen Adventtikirkkoruumiin 2. enkelipersoonan ristiriitainen julistus
4
172
Vastaukset
- Anonyymi
No jo oli taas yhtä sekoilua tämäkin aloitus.
- Anonyymi
No kieltämättä ristiriitainen tuomion julistus saa kuulijatkin hämmennyksen valtaan, kun ei sanoman julistuksessa ole mitään tolkkua...
- Anonyymi
Tässä on kyllä kieltämättä yhtä ja toista vaikeatajuista, jota ymmärtämättömät ja vakaantumattomat pitävät sekoiluna...
Esim se, että kolmiyhteinen Adventtikirkko on YKSI jäännöskirkko, jossa on kolme eri Jeesuksen lähettämää enkelipersoonaa lopun ajan tuomiosanomaa julistamassa (eli ensimmäinen, toinen ja kolmas enkeli) on vain kolmiyhteisen Jumalan enkelikirkkokuva.
Onhan kolmiyhteinen Jumalakin yksi Jumala, jossa on kolme eri jumalapersoonaa eli Isä, Poika ja Pyhä Henki.
Tätä ei siis tarvitsekaan ymmärtää järjellä, vaan se on "salaisuus", joka on ymmärrettävä hengessä ja otettava vain uskossa vastaan.
Tämän kun ymmärtää, niin jäljelle jää enää tuo kolmiyhteisen jäännöskirkon 2. enkelipersoonan sekoilut Babylonin merkillisissä "tuomiojulistuksissaan" eli virallisissa ja epävirallisissa julistuksissa, jotka ovat täysin ristiriidassa keskenään.
- Anonyymi
Kuka tietää, keitä ovat Jeesuksen lähettämät kolmiyhteisen Adventtikirkon 1., 2. ja 3. enkelipersoona ?
Varsinkin tämä 2. Jeesuksen lähettämä enkeli, jolle on uskottu aivan selvä Baabelin tuomionsanoman julistaminen, olisi nyt tärkeää saada selville, jotta hän lopettaisi tämän kaksoistuomionsanomansa julistamisen !
Hänet pitäisi mitä pikimmin toimittaa päihdehoitoon, ennen kuin hän on juopotellessaan sössinyt lopun ajan jäännöskirkkoperheen asiat peruuttamattomasti !
Nyt näyttää nimittäin siltä, että juovuksissa enkelitkin kuvittelevat, etteivät ole köyhiä ja kipeitä, jolloin omissa harhaisissa kuvitelmissa velatkin muuttuvat saataviksi. Tämä on hyvin yleinen ilmiö porttoBaabelin piireissä, joten todisteet 2. enkelin päihdeongelmasta ja lankeemuksesta ovat aivan ilmeiset.
Jeesuksen tulo on lähellä ja Adventtimorsiankin ehtisi vielä lähteä ulos Antikristuksen ekumeenisesta haaremista sekä tunnustaa omat syntinsä ja lainrikkomisensa, jolloin kaikilla yli 22 miljoonalla haureudesta syntyneellä yksinhuoltajaporttomorsiamen lapsellakin olisi mahdollisuus tulla totuuden tuntemiseen ja pelastua.
Häpeä on tietenkin suuri, mutta vaihtoehdot ovat vähissä !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453213
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai683153Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist302815Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1572706- 252099
En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛101783Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231367Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run111350- 151296
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?31277