Lehtitietojen mukaan Oulun uimahalli on paskottu purkukuntoon ja ongelmajätelaitokseen toimitettavaksi. Geigermittari mukaan, ja virka-apua Tsernopyylistä (jos kekä on vielä henkissä).
Koska lisäkseni maailmanhistoriassa ei ole muita, jotka pystyisivät samaan (paitsi ehkä Hannibalin norsulauma), niin päätin kyrväyttää Pieriksen tuosta maineteostaan.
Laitoin etsintäkuulutuksen Tori.fi teini-ikäisestä Pieriksestä, kuvan mukaan (aka Sergei Lavrov lookalike), DNA-näytteen, Joponsa gumminjäljet, mummonsa kolmen viikon Tenat, ja rippitodistuksensa.
Jos Interpol ei pysty tätä hoitamaan, niin soitan Neuvvostoliittoon SRVn (ulkomaan sotilastiedustelu) pomolle Igorille. On napalankoni, ja yhteinen satiaiskanta jo kolmannessa polvessa. Ja munissa.
Tämä on nyt vain epätoivoista morsiamen etsintää. Ranteet väsyy An-2 vessavemppuihin, olis kiva joskus saada elävääkin naista. Vaikka radioaktiivista Tsernopyyli-tytärtä. Pippelini ei tunne uraanisäteilyä, eikä paljon muutakaan.
Pieris, olen valmis elättämään neljä eriväristä mulkunkuulaasi, kts. Tikkurilan värikartta.
Air Pussini (lue Antonov An-2) odottaa sinua Oulunsalon kentällä. Piilota jälkesi, paetaan yhteiskuntaa auringonlaskuun.
Pieris, kom kom hit.
Tehdään pari... eikä tehdä. Ulkosynnyttimesi on jo niin loppuunraadeltu, että sieltä juoksee majavakin ulos ilman ihokontaktia.
Mulla on kauhee ståndis.
Ikirakkaasi Salis
Pieris Oulun uimahallissa?
5
399
Vastaukset 5
- Anonyymi
Pieris, laitan Air Pussiini (An-2) kellukkeet, ja tulen pelastamaan sinun Oulun uimahallista. Muuten Kaitseliit ja SUPO vievät sinut. Ole valmis, kohta lähtee. Laita korkki anneliin, ettei mene vettä sisään, ja pirätä henkitystä. Tarzan tulee ja pelastaa.
Lopeta se paskominen sinne, siellä voi olla ihmisiäkin.
T: Salis, Air Pussin omistaja - Anonyymi
Pieris, ongelma ratkaistu. Just sinulle käteisellä myymäni 10.000 eriväristä uimakorkkia anneliin ja ykköseen (ettei vesi mene suolistoon, ja perna muutu uimarakoksi). Verkostomarkkinointia, juu sii.
Paitsi että sinulla kuulemma on porttikielto kaikkiin pohjoisen pallonpuoliskon uimahalleihin ja sisävesirantoihin.
Niin, hiljaiseksi vetää. En tähän löydä mitään ratkaisumallia.
Näin se maailma ihmistä lyö otsalumpioon.
Bisnesterveisin Salis - Anonyymi
Kakellusmysteeri on ratkennut. Valvontakamerat selvittivät S. Lavrovin näköisen naisen(?) kakeltaneen altaat, ja Karhukopla helikoptereineen oli napannut henkilön rautoihin.
Odottaa nyt Oulun poliisivankilassa tuomiotaan (2kk sähkötuolia tai 3v kuristushuonetta). Oppii, stana.
Oikeus voittaa.
Salis - Anonyymi
Suuremmassa maassa on isommat jutut.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011532367.html?utm_source=ampparit
"Koulunkäynninohjaaja käytti pierukaasua koulussa – jättivahingot
Koulunkäynninohjaajan toiminta aiheutti osalle oppilaista hengitystieoireita. Lisäksi koulun ilmastointijärjestelmän korjaus maksoi 55 000 dollaria."
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011613
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä391165Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk23930Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita164771Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13740Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja200695- 46679
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13657Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39588- 33580