Pieris Oulun uimahallissa?

Anonyymi-ap

Lehtitietojen mukaan Oulun uimahalli on paskottu purkukuntoon ja ongelmajätelaitokseen toimitettavaksi. Geigermittari mukaan, ja virka-apua Tsernopyylistä (jos kekä on vielä henkissä).
Koska lisäkseni maailmanhistoriassa ei ole muita, jotka pystyisivät samaan (paitsi ehkä Hannibalin norsulauma), niin päätin kyrväyttää Pieriksen tuosta maineteostaan.
Laitoin etsintäkuulutuksen Tori.fi teini-ikäisestä Pieriksestä, kuvan mukaan (aka Sergei Lavrov lookalike), DNA-näytteen, Joponsa gumminjäljet, mummonsa kolmen viikon Tenat, ja rippitodistuksensa.

Jos Interpol ei pysty tätä hoitamaan, niin soitan Neuvvostoliittoon SRVn (ulkomaan sotilastiedustelu) pomolle Igorille. On napalankoni, ja yhteinen satiaiskanta jo kolmannessa polvessa. Ja munissa.

Tämä on nyt vain epätoivoista morsiamen etsintää. Ranteet väsyy An-2 vessavemppuihin, olis kiva joskus saada elävääkin naista. Vaikka radioaktiivista Tsernopyyli-tytärtä. Pippelini ei tunne uraanisäteilyä, eikä paljon muutakaan.

Pieris, olen valmis elättämään neljä eriväristä mulkunkuulaasi, kts. Tikkurilan värikartta.
Air Pussini (lue Antonov An-2) odottaa sinua Oulunsalon kentällä. Piilota jälkesi, paetaan yhteiskuntaa auringonlaskuun.

Pieris, kom kom hit.

Tehdään pari... eikä tehdä. Ulkosynnyttimesi on jo niin loppuunraadeltu, että sieltä juoksee majavakin ulos ilman ihokontaktia.

Mulla on kauhee ståndis.

Ikirakkaasi Salis

5

399

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pieris, laitan Air Pussiini (An-2) kellukkeet, ja tulen pelastamaan sinun Oulun uimahallista. Muuten Kaitseliit ja SUPO vievät sinut. Ole valmis, kohta lähtee. Laita korkki anneliin, ettei mene vettä sisään, ja pirätä henkitystä. Tarzan tulee ja pelastaa.

      Lopeta se paskominen sinne, siellä voi olla ihmisiäkin.

      T: Salis, Air Pussin omistaja

    • Anonyymi

      Pieris, ongelma ratkaistu. Just sinulle käteisellä myymäni 10.000 eriväristä uimakorkkia anneliin ja ykköseen (ettei vesi mene suolistoon, ja perna muutu uimarakoksi). Verkostomarkkinointia, juu sii.
      Paitsi että sinulla kuulemma on porttikielto kaikkiin pohjoisen pallonpuoliskon uimahalleihin ja sisävesirantoihin.

      Niin, hiljaiseksi vetää. En tähän löydä mitään ratkaisumallia.

      Näin se maailma ihmistä lyö otsalumpioon.

      Bisnesterveisin Salis

    • Anonyymi

      Kakellusmysteeri on ratkennut. Valvontakamerat selvittivät S. Lavrovin näköisen naisen(?) kakeltaneen altaat, ja Karhukopla helikoptereineen oli napannut henkilön rautoihin.
      Odottaa nyt Oulun poliisivankilassa tuomiotaan (2kk sähkötuolia tai 3v kuristushuonetta). Oppii, stana.

      Oikeus voittaa.

      Salis

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2462
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1642
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      653
      1066
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      926
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      885
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      83
      760
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      736
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      71
      728
    Aihe