Pyhä yksinkertaisuus

Anonyymi-ap

Trump on Yhdysvaltain presidentti. Halusitte tai ette. Media maalaa ihmisistä tietynlaisen kuvan jota kaikki eläkeläiset yms yksinkertaiset mantraa.
Entäs Putin sitten, ärsyttääkö sekin vielä vähän teitä?
Ei se ärsyttänyt Halostakaan eikä Merkkeliäkään niin miksi se nyt teitä niin kovasti? Ei ole Suomalaisten käsissä tämä maailma. Eikä Suomalaiset pysty maailmaa muuttamaan. Vaikka kuinka Stubb kävisi nuolemassa perseitä maailmalla, että oikein hävettää.

7

330

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Maailmaa emme pysty muuttamaan, mutta yritetään pitää Suomi demokratiana ja oikeusvaltiona, mitä Venäjä ei ole ja mitä USA on koko ajan vähemmän. Suomessa, Virroillakin, on ihmisiä jotka haluavat että Suomi nuoleen Putinin peppua. Suomessa, Virroillakin, on ihmisiä joille Trumpin demokratian, tieteen, jakamattoman ihmisarvon ja järjen vastainen toiminta on märkä päiväuni.

      • Anonyymi

        Yhdysvallat on demokratia ja piste. Se, että siellä porukka jakaantunut kahteen leiriin niin vahvasti, ei tietenkään ole poliittisesti hyvä asia. Ukraina valitsi presidentikseen koomikon ja pellen. Se kelpasi aikanaan kaikille varmasti jopa teillekkin. En lähtisi Zelenskyinkään persettä nuolemaan kuten täällä kaikki nykyään tekee. Ei Ukrainakaan täydellinen ole, ihan kuten ei Venäjäkään. Totuus ei vain ole niin yksinkertainen kun meille halutaan uskotella. Sodan syyt on niin moninaiset.


      • Anonyymi

        Länsimielisen nukkehallinnon perustaminen Ukrainaan se vasta olikin demokratiaa parhaimmillaan. Toki ei Venäjälläkään mitään demokratiaa ole ja en diktaattori malliakaan kannata.


    • Anonyymi

      Eiks ne Maidanilla ampuneet ekat laukaukset ensin, ne mielenosoittajat?
      Keitäs ja kenes puolella ne oli?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      806
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      531
      749
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      75
      674
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe