Stubb vähättelee Venäjän sotasaavutuksia

Anonyymi-ap

Venäjä nyt kuitenkin miehittää 25 % Ukrainasta, eikä päinvastoin. Ukraina häviää lisää viikko viikolta, kuukausi kuukaudelta. Stubbilla on kyky nähdä asiat faktoihin nähden päinvastoin.

15

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hienoa että myönnät avoimesti ry..läisten olevan taas ryöstöretkellä.

    • Anonyymi

      Kolmen ja puolen vuoden sotimisen jäljiltä luulis ettei Ukrainaa olisi enää olemassa varsinkin kun venkut käyttävät pohjoiskorealaisiakin siellä tykinruokana.

      • Anonyymi

        Miten Ukraina olisi pärjännyt omillaan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten Ukraina olisi pärjännyt omillaan?

        Ei ole Venäjästäkään. Lainahevosilla menee.


    • Anonyymi

      Eihän hevoisen naama aasi sitä ymmärrä ,tyhmä kun on,kieroon kasvatettu rikkaasta perheestä oleva juppi🤫

      • Anonyymi

        KOKEMATON noviisi on presimme.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        KOKEMATON noviisi on presimme.

        Ei ymmärrä naapurisuhteiden merkitystä .

        Rauhantyö on hänel vieras asia.


    • Anonyymi

      kyllä se ukrainan hävityt aluleet luovuttaa silloin asia on yes

    • Anonyymi

      Hohhoijaa ALE

      • Anonyymi

        Yrittäis edes.


    • Anonyymi

      Venäjän sotilas"saavutuksia". Eikö olisi rehellisempää sanoa ryövätyistä ja raiskatuista alueesta. Turha kehittää sankaritarinaa konnantöistä.

    • Anonyymi

      Stubbin ego ei anna myöden myöntää olevansa väärässä.

      • Anonyymi

        Stubbin näkemys Ukraiansta sodan voittajana perustui oeltukseen, jonka mukaan Ukraina pääsee nopeasti sekä EU:n että Naton jäseneksi, vaikka Ukrainalla ei ole jäseneksi pyrkiviltä mailta edellytyksiä kumpaankaan jäsenyyteen. Ukrainaa ei edes haluta Natoon eikä EU:hun. Tynkä-Ukrainan infran korjausvelka on tuhansia miljardeja ja työhalut mustalaisten tasolla. Läpeensä korruptoitunut maa.
        Suomessa terveydenhuolto ei pelaa enää edes presidentille. Tilanne ei ole paljoa muuttunut 1980-luvun alusta. Kekkostakin pidettiin virassa vaikka paikka olisi ollut ihan muissa laitoksissa.


    • Anonyymi

      Stuppi liihottelee omissa maailmoissaan.
      Putin ei luovu valloittamistaaan alueista.
      Zele sanoo että ei luovuta mitään. Matti

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      372
      4090
    2. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      252
      3101
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      67
      2543
    4. Kuka lääketeollisuuden lahjoma "professori" on tämän takana

      Lääkäri Ari Miettinen on otettu kiinni poliisin toimesta. Ari on avoimesti tuonut esiin lääketeollisuuden bisneksen vast
      Helsinki
      4
      2063
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      25
      1630
    6. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      182
      1570
    7. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      69
      1565
    8. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      1180
    9. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      49
      1090
    10. 61
      1042
    Aihe