Entistä varvemmin miehet joutuu vankilaan ja lisäksi maksaan rahaa kun ihan kaikella lailla miehet leimataan perversseiksi jos yrittää tutustua naiseen?
Ihan on mahotonta meininkiä jo, ilmeisesti pyritäänkö jo että naiset ei enää "panisi" miesten kassa mistä ne suhteet ja perheet sitten kehittyy?
Sitten on vielä niitä naisia jotka hakee vain siemenet ja lapsen saatua vaatii elatusrahaa jolloin lopullisesti mies ei voi suurten menojen vuoksi luoda uutta suhdetta.
En juurikaan kuule uutisoineissa muuta kuin arvosteluja, rajoituksia miehille? Median päätöksiä -> mies paha, mies syyllinen, mies saamaton, mies juoppo, miehet vihaa naisia (yleistetää,...väitteitä) mies,mies?
Nainen onneton, nainen kiltti kuin pupu, nainen uhri, nainen ei yllyttänyt, nainen ei ensin kosketellut, nainen ei valehdellut, nainen ei liijoitellut, nainen ei ole ennen ollut yhdynnässä, naisessa haavoja,....? Nainen ei tehnyt aloitetta mies vain tuli jostain,...?
Kyllä pi**un saanti nykyisin on tehty vaikeaksi
5
57
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Ja uus pahinta seksuaalinen häirintä, joka on hirvitys, mikä tahansa voi olla seksuaalista häirintää? Todennäköisesti mihen tekemät ilmeet, eleet, vastetus, auto, vene, harrastus, puhe, ehkä jopa lääkärin - hoitaja kosketus kusketus voi olla naisesta seksuaalista häirintää? Pitäisiköhän lopettaa naisilta kyneklogikäynnit, siinä kun mieslääkäri pistää sormet vaginaan niin useat nuoret naiset kiihottuu?
Oma käsitys aika laajalti on ?:
seksuaalina häiritsiä on mies 98% - nainen ehk jossain 2%?
Todennäköisesti miesten luonne vain on etteivät kehtaa pienistä asioista valitella?
Naisilla ilmeisesti on luonne jossain määrin saada nauttia kun on saanut mediauutuudet / oikeudet, niin sitten pienimmätki kohtaamiset seksaalista häirintää?
Nainen taas saa edelleen oikoa vieraitten miesten kravatteja, silitellä käsillä puvun etuosaa (siis kosketella millaiset lihakset). Jos mies valittaisi niin muut miehet nauraisi ja toteaisivat olisit onnellinen, saa vähän vaihtelua, heko, heko! - AnonyymiUUSI
Ja uusi pahin seksuaalinen häirintä, joka on hirvitys, mikä tahansa voi olla seksuaalista häirintää?
Todennäköisesti miehen tekemät ilmeet, eleet, vastetus, auto, vene, harrastus, puhe, ehkä jopa lääkärin - hoitaja kosketus voi olla naisesta seksuaalista häirintää? Pitäisiköhän lopettaa naisilta kynekologikäynnit, siinä kun mieslääkäri pistää sormet vaginaan niin useat nuoret naiset kiihottuu?
Oma käsitys aika laajalti on ?:
seksuaalina häiritää on mies 98% - nainen ehkä jossain 2%, siitä riippuen kun kuullee ylestyksiä ja uutisoidaan:"ni-in mies, mies taas tuli jostain?" Niin:"naiset ei ilmeisesti tule koskaan mistään?"
Todennäköisesti miesten luonne vain on etteivät kehtaa pienistä asioista valitella?
Naisilla ilmeisesti on luonne jossain määrin saada nauttia kun on saanut mediauutuudet / oikeudet, niin sitten pienimmätki kohtaamiset on joilletti- ja toisille ei ole seksaalista häirintää?
Nainen taas saa edelleen oikoa vieraitten miesten kravatteja, silitellä käsillä puvun etuosaa (siis kosketella millaiset lihakset). Jos mies valittaisi, niin muut miehet nauraisi ja toteaisivat olisit onnellinen, saat vähän vaihtelua, heko, heko!
Voisikohan olla sellaisia tarroja tai hattuja jotka kieltäisivät keskustelut tai punainen vilkkuvat silmälasit taì muu? - AnonyymiUUSI
Minä naisena kannatan suurelle osalle miehistä kastraatiota. Laulaisivat korvia hivelevästi ja olisivat säyseitä kotitöissä. Turhat uhoamiset jäisivät kokonaan pois, tappelut ja väkivallan typerät teot. Lopputulemana me kaikki saisimme hyvän rauhan maailman, jossa ei sodita eikä käyttäydytä huonosti.
Ei, pallit pois!- AnonyymiUUSI
Joooo, hyvä idea. Sitten naiset ei enää
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Joooo, hyvä idea. Sitten naiset ei enää
Jooo, hyvä idea. Sitten naiset ei enää synnyttäisi porsaita joista äidin yksinhuoltaja kasvatuksella aikuisena tule miehiä jotka ovat "sikoja."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol6312713Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H232140Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4202113- 791799
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran201739Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe671560- 1281322
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.221207Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka231130- 581048