Leikkaukset

Voisko vassarit kertoo, mistä seuraava hallitus leikkaa 10 miljardia?
477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Äänestyslappuihin olisi tultava hyväksyntä että tältä äänestäjältä
saa leikata aseisiin ja maahantunkuun, herrojen tileille.
ja
tältä ei.
Rasti vaan kyllä tai ei

Äänestä

Kyllä seuraava hallitus kertoo sen aikanaan.

Äänestä

Persujen puoluetuista voisi aloittaa.

Äänestä

Kerrotaan kun on ajankohta.
Tai käytetään Persujen kikkaa, luvataan kaikkea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Voisko vassarit kertoo, mistä seuraava hallitus leikkaa 10 miljardia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu