Rauhaa!
4500 vuotta on kulunut Baabelin tornista ja noin 2350 vuotta siitä kun alkoi hanke ihmiskunnan tuhoamiseksi läntisellä pallonpuoliskolla. Minä teen ihmisistä harvinaisempaa kuin Ofiirin kulta. Sanoi Jehova.
Onko mikään muuttunut? 2011 alkaen olemme saaneet totuutta selville koskien jumalia ja taivaita. Osottautui että KOKO MAAILMA TODELLAKIN ON PAHAN VALLASSA. Eikä humanismin hyvyys enää ole ajankohtaista.
Se on näissä uusissa olosuhteissa naurettavaa, lapsellista ja katteetonta opportunismia. Jumala loi ihmisen alusta asti taisteluun luontoa ja eläimiä vastaan. Vedenpaisumuksen jälkeen hän salli lihan syömisen. Tämä taistelu on menossa tänä päivänäkin.
Nyt kun uskonnot, taivaat ja jumalat ovat osottautuneet olevan pahan puolella niin herää kysymys pitäisikö ihmiskunnan jälleen yrittää yhdistyä. Huolimatta pahan yrityksistä estää se.
Vai kuinka tulisi menetellä. Pitäisikö jäädä nykyisiin asemiin humanismin muistoissa kun maailma on siirtymässä humanismista teokratiaan ja monarkiaan 2100 jkr alkaen?
Niinkin kai voi tehdä? Näissä olosuhteissa kun paha metsästää yhä ihmisiä tuhotakseen heitä yhdistyminen olisi äärettömän vaikeaa ellei mahdotonta.
Onko ketään vapaata ja rohkeaa ihmistä joka voisi asiaan eli ihmiskunnan yhdistymiseen vainojen keskellä liittyä? Ja olisiko yhdentymisestä mitään hyötyä.
Ihmiskunnan yhdentyminen ?
2
238
Vastaukset
- Anonyymi
Rauhaa!
Sakarjan kirja kertoo että Apostoli Paavalin julistama Sovun liitto eli Sovinto kaiken välillä luomakunnassa ja taivaassa kumoutuu ja katkeaa. Niin onkin käynyt vuodesta 2011 alkaen.
Kun ei enää ole sopua kaikkien luotujen välillä ja kun koko maailma osottautui olevan pahan vallassa mikä on järjestelmällisesti osoitettu niin mihin ihmiskunta voi enää kääntää katseensa paitsi toisiinsa.
Gilgamesh ja Heenok osoitti Jehovan olevan Jumalan Poika.
Barnabaan evankeliumi profanoi Muhammedin (saas) alkuperän.
UT evankeliumit kumoaa Krishnan ja Intian monet inkarnaatiot.
Koraani ja Sunna kumoaa puolestaan Kristusta koskevat väitteet.
Mitä jää jäljelle? Paitsi ihminen itse. Jos jotain hyvää tai humaania etsitään pitää sitä etsiä ihmisestä itsestään. Kuitenkin humanismin kulta-aika on nyt mennyt.
Valtaan nousee:
Teokratia 11.11 prosenttia
Monarkia 22.22 prosenttia
Teknokratia 33.33 prosenttia
??????? 44.44 prosenttia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2672451Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."762401- 1201578
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis451465Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj641367- 1331339
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711240Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.821039Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli731009Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki102999