Rikosoikeuden professorin mukaan Keskisarjan rehelliset puheen maahanmuutosta ei ole lain vastaisia.

Anonyymi-ap

https://yle.fi/a/74-20179898
Keskisarjan rehelliset puheet maahanmuuton suurista ongelmista ovat rikosoikeuden professorin mukaan sananvapauden mukaisia.

15

162

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos ne ei ole lain vastaisia niin törkeitä ne on.

    • Anonyymi

      Kysytään joltain toiselta professorilta.

      • Anonyymi

        vasemiisto proffalta 🤣 niitähän ne kaikki


    • Anonyymi

      kansanedustaja saa sanoa mitä lystää , koska kansa on sen sinne siksi valinnut , että ääni tulee kuulluksi

    • Anonyymi

      Eiköhän pöyristyneet feministit ole jo tehtailleet rikosilmoituksia asian tiimoilta.

      • Anonyymi

        Ei Keskisarja joudu oikeuteen rehellisistä- ja totuudenmukaisista paljastuksistaan maahanmuuttajista.


    • Anonyymi

      Totta 👍👏👏👏

    • Anonyymi

      Totuus ei pala tulessa. Keskisarja perusteli mielipiteensä heikkolaatuisuuden näin:

      ”On itsestään selvä seikka, että en halveksi taikka vihaa ketään lähimmäistäni ihonvärin taikka uskonnon perusteella. Heikkolaatuisuus viittaa tietenkin siihen, että afrikkalaisilla, lähi-itäläisillä ja kehitysmaalaisilla on kehnompi koulutus, kehnompi sivistys ja myös semmoinen kulttuuri, joka hankalasti, tukalasti soveltuu elämään täällä Suomessa.”

    • Anonyymi

      Tuppurainen totesi, Suomi kuuluu kaikille, mahtoiko tulkita perustuslakia vaiko sharialakia. Demarit vaativat että Palestiina pitää tunnustaa, vaikka kyseistä valtiota ei koskaan ole ollut olemassa, mutta kuuluisiko tunnutamisen jälkeen kaikille kuten Suomi.
      Tuppuraisen puhe kummastuttaa kuinka kehtaa halveksia itsenäisyyden puolesta taistelleita sotaveteraaneja, kaatuneita, sotaorpoja, sotaleskiä ja sotien jälkeen Suomea rakentanutta sukupolvea.

      • Anonyymi

        Nämä akat taitavat olla täysin pilalle hemmoteltuja prinsessoja, jotka ovat huolissaan vain muiden, kuin suomalaisten puolesta, vaikka kuinka raiskataan, ryöstetään lapsia, valehdellaan, ja tehdään vaikka mitä pahaa, niin siitä ei olla koskaan huolissaan, vain siitä, mitä mamuista ajatellaan, jos tulee vaikka tuhma ajatus, mikä on tietenkin paljon pahempi asia, kuin raiskaus.

        Suomalaiset ovat sivistyneitä, eivät häiritse tuntemattomia, joitain kännisiä syrjäytyneitä ihmisparkoja lukuun ottamatta, Tappurainen kuvittelee, että muutumme heti natseiksi, jos tosiasiat sanotaan, niin kuin ne ovat, kyllä jokainen normaalijärkinen tietää, että vain länsimaista tuleva maahanmuutto on plussaa, muu jää miinukselle, ja sen, että tietyt mamut ovat yliedustettuina rikoksissakin. Jos se yritetään saada näyttämään jotenkin ruusuisemmalta, niin se johtaa vieläkin suurempaan vihaan näitä ihmisiä kohtaan, ns. suvaitsevaiset eivät sitä vaan ymmärrä, pitävät meitä niin tyhminä ja yksinkertaisina, että emme muka ymmärrä asioiden todellista laitaa, se on suomalaisten älykkyyden aliarviointia, asioiden salailu, ja kaunistelu on aina väärä tie, vaikka sillä haluttaisiin hyvää, rehellisyys ja avoimuus johtavat hyvään, ei mikään muu!


    • Anonyymi

      Kkk

    • Anonyymi

      Miksi imaameja ei kutsuta yleen?
      Oppomentti keskisarja ja sohrabi sheida

    • Anonyymi

      Tanskan nais pääministeri sanoi että maan suurin uhka on hillitön maahanmuutto

      Vedetäänkö EU tuomioistuimeen

      • Anonyymi

        moktar gubta? huono aihe? sdp


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      79
      10311
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    4. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      101
      6285
    5. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    6. Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa

      Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh
      Maailman menoa
      94
      5817
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5384
    8. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5153
    10. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    Aihe