Tanskan tuskin kannattaa pelätä

USA:n tulevaa Grönlannin miehitystä.

Yleensä amerikkalaiset lähtee kotiin 20 vuoden kuluessa. Ehtivät kyllä kieltämättä saastuttaa maaston ja tappaa paljon siviilejä sitä ennen.
475
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No Euroopasta ne eivät lähteneet koskaan toisen maailmansodan jälkeen.
Tosin siitä jäi osa valtaamatta mutta nyt se on otettu hallintaan ja korkojen kanssa.
Nyt kun se on täydessä hallinnassa, eli nitistetty kilpailijana estämällä halvat panokset tuotannolle ja asetettu kovat tullit sekä sille alistettu markkina-alueeksi, nyt sille ollaan tekemässä afganistanit.
Iso haaska jää köyhtyville eurooppalaisille hoidettavaksi eikä ulospääsyä ole, niin pahoin on Eurooppa antanut itseänsä vahingoittaa.
Tanska ja Grönlanti on vain sivujuonne koko maanosan kaappauksessa.

Äänestä

Ei kai sinne Suomi ole menossa , mitä tuosta huolehdit ja vaahtoat ? Jos ehdottomasti jonkun takia on vavistava , ihmettele ensin minkä vuoksi pitkin itärajaamme kaikenlajiset pedot siirtyvät länteen päin , mikä niitä häiritsee ? Ja minkä vuoksi satelliittikuvissa näkyy uusia tielinjoja rajaa kohti ? Miksi nuo "Kremlin kellokkaat" mustamaalaavat ja demonisoivat Suomea ja suomalaisia ? Luulisitko kenties noiden suunnittelevan jotain ?

Äänestä

Saksaa jenkit miehittäneet 80 vuotta eikä tietoakaan lähdöstä.

Äänestä
  • "Keep USA in, keep Russia out, keep Germany down!"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

USA:n tulevaa Grönlannin miehitystä.

Yleensä amerikkalaiset lähtee kotiin 20 vuoden kuluessa. Ehtivät kyllä kieltämättä saastuttaa maaston ja tappaa paljon siviilejä sitä ennen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu