Kokoomuksen korruptiota Lopella Heinosen riveistä

Anonyymi-ap

Härskiä kokoomuksen korruptiota Lopella. Kokoomuksen valtuutettu, kansanedustaja Heinosen kunnallisvaltuustoon lobbaama vain lukiosta valmistunut nuori on saanut erilaisia koordinaattorin toimia kunnasta. Valmis koulutus on lukio. Sama työllistämiskuvio on toistunut aiaisemminkin.

Tavallisen kuntalaisen maksut vain nousee, kiinteistöverot, hulevesinaksut, jätemaksut. Leikkaulistoja kehitellään, koululaiset eivät saa enää koulukirjoja ja kirjoitusvälineitä. Koulunruuan taso on laskenut todella paljon.

Samaan aikaan kokoomuksen valtuutetuille ja lautakuntien jäsenille järjestyy töitä kunnasta, vaikka menoja pitää vähentää. Virkanimityksiä tehdään suoraan pöytälaatikosta laittamatta edes paikkoja julkiseen hakuun. Todella härskiä menoa.

6

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiiltokuva ja tekohymynon alkaneet ruostua

    • Anonyymi

      NÄIN LOPPI NOUSEE.

      • Anonyymi

        HEINONENKIN HERÄSI TALVIUNILTAAN.


    • Anonyymi

      Lopen uupuneet saavat ToiWoa.

    • Anonyymi

      Heinosella on HALAVAT huvit.

    • Anonyymi

      Samaa meininkiä naapurikunnassa.Ei nuo mitään poikkeuksellista ole.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      48
      7425
    2. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      65
      7137
    3. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      157
      6734
    4. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      35
      5757
    5. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      12
      5752
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      70
      5647
    7. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      101
      5415
    8. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      21
      5362
    9. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      11
      5175
    10. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      106
      5035
    Aihe