Yle pahoitteli
Anonyymi-ap
33199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Olisi ollut historiallinen hetki katsoa, kun edes yhden kerran ylen tv lähetyksessä joku puhuu totta, erittäin harvinaista herkkua.
Kun kaikemaalilman marinit ja li andrssoniit saiat puhua mitä diselinkatkua sattui
Perkele kyllä sinä olet yksinkertainen, koska puhun aivan eriasista, mitä julkisuudessa keskustellaan.
Koitetaan vielä kerran, muut puhuvat käytetyistä sana valinoita.
Kertoo paljon Persuista ja heidän sivistys tasosta, jos tuollainen kielen käyttö heitä lämmittää.
Ellei olisi nähnyt kuka puhuu, olisi helpolla kuvitellut uhmaikäisen teinin puhuvan.
Se oli balsamia korville
Voi hellan lettas sinua.
YLE on kommarivihervassareiden äänitorvi. Kaikkihan on varmasti nähneet P-Korean ohjelmia ja "uutisia"??
YLE on täysin samaa konseptia.
Sinä et näköjään vieläkään ymmärrä, että nyt ei puhuta aiheesta, vaan miten sen esittää.
Se tuli Persu henkisesti kerrottua.
Vassut ei salli edes aiheesta puhumista, ei edes enkelien kielillä.
Nykyään jos puhuu totta niin sitä pitää pahoitella 🤡
Tämähän on äärivasemmiston tapa.
Näin suomessa 2025
Mänti, nyt ei puhuta aiheesta, vaan sanamuotojen käytöstä.
Ruma sana on sanottava niin kuin se, totesi joku joskus, tämä on pätevä neuvo nykyäänkin. Suomalainen arvostaa rehellistä puhetta ja suoruutta, kyllä jämpti on näin.
Heikkolaatuinen maahanmuutto = kirjoitus ja lukutaidottomia,kouluttamattomia maahanmuuttajia.Mikä tässä on niin vaikea tajuta???
Koska muut ovat todellisuudessa samaa mieltä, heidän pitää peittääkseen oma mielipiteensä tarttua yhteen sanaan ja alkaa hyveposeeraminen sen kanssa. Varsinaisia niljakkeita ovat nuo hyveposeerajat, jotka eivät halua puhua todellisista ongelmista.
Tahallinen väärinymmärrys, jossa ei edes haluta ymmärtää toisen sanomaa, vaan työntää se pois mahdollisimman kauas itsestään.
Ihmeellistä että joku enää uskoo yle:n juttuihin.
Kyllä se oikea tieto on nykyään etsittävä muualta.
Harmi vaan että suurin osa suomalaisista on niin laiskoja etteivät viitsi.
Valmiiksi pureskeltuna ja tietyn agendan mukaisena ne menevät tyhmään kansaa kuin häkä.
Hyvänä esimerkkinä Ukraina uutisointi on täyttä potaskaa.
Nyt pääsi Persu mieli aiheeseen, vanhojen yhteiskunta rakenteiden murtamiseen.
Siksi kannattaa varoa äärioikeistolaisia.
Kuulehan sinä siellä. Juuri punikit haluaa muuttaa kaiken turvallisen, kristillisen, hyväksi havaitun, perinteisen yhteiskunnan joksikin muuksi. He ovat aina vallankumous mielessä. Siksi he aina lanseeraa jotain hapatusta yhteiskuntiin kuten woketus, cancel, intersektionaalisuus joka on erittäin rasistinen aste, meetoo, sukupuolineutraalius, setalaiset arvot.
Milloin Persut näitä olisivat vouhottaneet? Ei milloinkaan. Persut ovat aina olleet puolustuskannalla - puolustamassa kaikkea hyvää ja perinteistä, suomalaisuutta, kulttuuriamme jonka punikit haluaa tuhota esimerkiksi haitallisella maahanmuutolla. Sen hinta on pöyristyttävä. Kymmenen miljardia euroa joka ikinen vuosi kankkulan kaivoon.
Heillä on kulttuurimarxilainen vallankumous nyt menossa koko maassa. Kaikki vanha ja perinteinen pitää tuhota.
Sen Marxin aate on murhannut sata miljoonaa ihmistä. Tätä vielä kannatetaan nykyään kun ihmisten pitäisi olla kaikin puolin humaaneja. Vassut ainakin itseään tituleeraa sellaiseksi.
No, ei mene kauaa, kun nämä kommarien kannattajat alkaa tykkäämään persuista. Toivon ensimmäisen ihmispommin räjäytyksen tapahtuvan Helsingissä tärkeällä paikalla.
Moniko ehti jo lukea uutista Kööpenhaminasta tulleesta lennosta? Hki-Vantaalla poliisioperaati., pysäytettiin kaikki tummat ja parrakkaat....
ISIS!!
Mutta onneksi meillä vielä on tuo Sakari Sirkkanen siellä YLE:ssä. Lempeä ja haastateltavansa huomioiva oikeamielinen suomalainen. Häntä kelpaa katsella ja kuunnella.
Sirkkasesta suorastaan huokuu haastateltaviensa kunnioitus. Sanoivatpa nämä mitä hyvänsä Sirkkanen ei osoita mieltään, vaan samalla hienotunteisuudellaan vastaanottaa kaikki vieraansa. Täydet 10 pistettä Sakari. Olet upea.
Ainoa positiivinen toimittaja Ylellä. Pisteet hänelle.
Naurettava ja nolo tekopyhä kusinarttu.
Aina olen tykännyt Sirkkasesta, symbbis.
Typerää pahoitella. Pitäähän äänestäjien tietää mitä mieltä ehdokkaat ovat.
Mikäli Keskisarja asettuu ehdokkaasi ensi vaaleissa, hän saa minun ja tuttavieni äänet aivan varmasti.
toki kaikki äänestää, viisas mies
ongelma on yleistäminen ,vaikka toki iso massa kun tulee, paljon seassa voi olla mitä vain
Jokainen voi todeta, varsinkin pääkaupunkiseudulla, että 90% jopa yli tämänhetkisistä tulijoista on heikkolaatuista ihmisj--että.
Tässä maassa ei saa puhua totta. Korkeintaan punikkien pillin mukaan saa puhua.
Olisihan tuo Vaaherkumpu voinut Ykkösaamussa antaa haastateltavan Riikka Purran puhua.
Miksi tämä Vaaherkumpu koko ajan keskeytti ja puhui Riikka Purran päälle?
Toimittaja V. on ns. parempaa väkeä, koska Niinistö nosti hänet haastattelijakseen ja Stubb jatkaa eli Suomen ns. hovitoimittaja. V. oli kesällä parissa A studiossa ja naamasta näki ettei oikein viihtynyt tehtävässä, liian tavista.