Vigelius kuvailee heikkolaatuisen

Anonyymi-ap

Perussuomalaisten kansanedustaja Joakim Vigelius kuvailee heikkolaatuisen olevan sellaisen, jolta ei ole vaadittu lukutaitoa,kielitaitoa, opintoja, ammatillista osaamista ja nuhteettomuutta.
Ensin tuli mieleen, että Vigelius kuvailee persuja. Koska kaikki nuo määreet kuvailevat monia persuja. Ovat tilastojen mukaan heikosti koulutettuja , jolloin ei ole kielitaitoa, on alhainen sivistystaso, ei esim yliopistokoulutuksia yms. Persuilla on myös paljon ongelmia ns asiallisissa käytöstavoissa, ovat paljon tekemisissä virkavallan kanssa jne. Tästä esimerkkinä useat persujen kansanedustajatkin, jotka eivät täytä ns nuhteettomuusvaatimusta, jota odotetaan kyseiseen tehtävään. Mutta, mutta …..eipä Vigelius tietenkään kyennyt moiseen itsetutkiskeluun persujen suhteen, vaan hän puhui, taas ja ainoastaan , maahanmuuttajista.

3

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persut panikoivat. Kannatus kyntää. Nyt otettiin taas käyttöön ainoa asia, jota osaavat tehdä eli haukkua mamuja.
      Eihän noita kukaan halua enää kuunnella. Ovat menettäneet tehonsa.
      Suomessa on isompiakin ongelmia kuin mamut.
      Mutta niitähän persut eivät halua ottaa esille.

    • Anonyymi

      Vigelius on Purran oikea käsi, joka pitelee saksia, jotta Riikka pystyy leikkaamaan köyhiltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      187
      5085
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      25
      4472
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3137
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      259
      3039
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      145
      2941
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2541
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1873
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      77
      1824
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1787
    Aihe