Oletteko kuulleet että Riika Purra hyväksyi Keskisarjan puheet!!!!!
Kauhea skandaali!
8
532
Vastaukset
- Anonyymi
Mikäs skandaali tuo nyt on? Jopa minäkin hyväksyn.
- Anonyymi
Ei pitäisi hyväksyä. Mikään ei takaa etteikö samanlainen suhtautuminen ja kielenkäyttö laajene koskemaan myös kantiksia, heitä jotka ovat valtaväestöstä poikkeavia, vammaisia, sairaita tai muuten heikkoja. Kannattaa tutustua fasismin historiaan, sieltä löytyy ja se on karua kertomaa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei pitäisi hyväksyä. Mikään ei takaa etteikö samanlainen suhtautuminen ja kielenkäyttö laajene koskemaan myös kantiksia, heitä jotka ovat valtaväestöstä poikkeavia, vammaisia, sairaita tai muuten heikkoja. Kannattaa tutustua fasismin historiaan, sieltä löytyy ja se on karua kertomaa!
Nyt oli kyse Keskisarjan mielipide faktoista maahanmuuttajista, jotka on helppo hyväksyä.
- Anonyymi
Daa daa sano demari
- Anonyymi
Kauhea skandaali : tästä nyt on aikaa, mutta ollessani nuori ja notkea kusin vauhdissa fillarin tangon yli Halmstadin mäessä. Miten nyt suu pannaan ?
- Anonyymi
Kova meininki ! Lätkyttikö kassit ohjaustankoon ?
- Anonyymi
SDP ei ole nähnyt opposiitiopuolueena mitään muuta kun facisteja Hallitus rivissä. Kun muuta ei ole. "On maamme köyhä, siksi jää,: jos kultaa kaivannet" (tai elää lainarahalla)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m724214Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o983655Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363349- 512900
- 402388
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182369Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222092- 231716
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami141547Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?321536