TK osaa vedättää vaan

odotetusti kun yleistää tai yleistämisen vaikutelma

on sitten lehdetkin täynnä mielipide kirjoitusta että joku tullut lapasena suomeen ja oppinut kielen ja koulut käynyt, nyt pelkää muka henkensä eestä..
370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se on se ihmisen osaaminen, käytös, mikä vaikuttaa. ketä on töissä ja tullut ilman pakolais statusta, heillä parempi lähtökohta..

Äänestä

PervoPersut Ääsioikeisto kavereineen niputtavat kaikki maahantulijat yhdeksi suureksi massaksi paitsi HomoPersujen maturakkaat!!!

Äänestä
  • nimenomaan, mitähän se hootynkky sanonut keskisarjan

    tynkyllähän omakin mielipide ruskea ei saa olla uusi valkea, mutta eihän tuo tiedä mitä tekee?

    ääniä siis kalastavat ja päinvastoin oma touhu

    sitä se oli jo soinin aikaan eli persuissa aina

    purrakin sanoi : ei se meille käy.. eli kaikin tavoin..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

odotetusti kun yleistää tai yleistämisen vaikutelma

on sitten lehdetkin täynnä mielipide kirjoitusta että joku tullut lapasena suomeen ja oppinut kielen ja koulut käynyt, nyt pelkää muka henkensä eestä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu