USA hylkäsi kumppanuuden eu:n kanssa?

Samaan aikaan muu maailma liittouttuu länttä
vastaan.Nyt ennakoidaan jo USAn kohdistamia
jätti tulleja EU:lle.Trump on niin arvaamaton.Haluaa
kostaa rauhansopimuksen murenemisen,jota
pitää Euroopan syynä?
8102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Eurooppa on KAHDESTI repinyt rauhansopimuksen, eu: n HALUKKAAT maat haluavat sotia, välloittaa Venäjän rikkaudet, ukraina ja sen koomikko on välikäsi, kuten Suomi oli hitlerille, samat on tavoitteet. … kansallisella kokomuksella ja sosiaali demokraateilla. Orpopojan kärkevät kommentit, joilla pyritään juuri tähän kokoonpanoon = kansallis-sosialistit= eu-natsit. Tämä on Suomen tuho. Muu mailma tulee eristämään euroopan sotaisat natsit.

Äänestä
  • Onko muillakin perheenjäsenilläsi tai sukulaisillasi mielenterveysongelmia?

    Älä jää mielenterveysongelmien kanssa yksin. Uskalla rohkeasti hakea apua.

    Voimia ja jaksamista alkavalle viikolle. Muista että sinusta välitetään❤️

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Onko muillakin perheenjäsenilläsi tai sukulaisillasi mielenterveysongelmia?

    Älä jää mielenterveysongelmien kanssa yksin. Uskalla rohkeasti hakea apua.

    Voimia ja jaksamista alkavalle viikolle. Muista että sinusta välitetään❤️

    ❤️‍🔥Voimia sulle.Totuus ei pala tulessakaan.

    Äänestä

Emme tarvitse lihavia jenkkejä mihinkään.

Äänestä

> Eurooppa on KAHDESTI repinyt rauhansopimuksen, eu: n
> HALUKKAAT maat haluavat sotia, välloittaa Venäjän rikkaudet

Tämä kaikki on aivan totta. Venäjään verrattuna taloudellisesti ja teknologisesti ylivoimaisella Euroopalla on kauaskantosiet suunnitelmat Venäjän maapohjan ja mineraalien kaappaamiseksi.

Putinin pikkuiset armeijat eivät mahda mitään, kun EU-Wehrmachtin asevoimat lähtevät marssille kohden itää.

Äänestä
  • Esim. Tserobyliin oli tarkoitus rakentaa eu:n ydinjätteiden kaatopaikka. On päivän selvää , että Venäjä tulee ottamaan alueen hallintaansa😎🇫🇮🇫🇮😎

    Äänestä

No panic, pannaan taas suupaltti stupidi pirauttelemaan Trumpille.

Äänestä

Kauheeta, tulee ihan hirvveet tullit. Nyt tallous romahtaa EU:ssa!

Joko ovat assiantuntijat itkeneet YLEssä ja Hesarissa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Samaan aikaan muu maailma liittouttuu länttä
vastaan.Nyt ennakoidaan jo USAn kohdistamia
jätti tulleja EU:lle.Trump on niin arvaamaton.Haluaa
kostaa rauhansopimuksen murenemisen,jota
pitää Euroopan syynä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu