Faktantarkistaja vihreällä linjalla maahanmuuttopolitiikassa
IS:n valitsema faktantarkistaja Timo Aro ei ole tehtävässään täysin puolueeton, sillä hän on taustaltaan vihreissä sitoutumattomana vaikuttanut kuntapoliitikko.
Vuoden 2021 kuntavaaleissa Aro nousi vihreiden listalta ääniharavaksi vaikuttaen valtuustokauden vihreiden valtuustoryhmässä.
Vihreät nostivat vuonna 2021 kuntavaalikannatustaan Porissa 3,5 prosenttiyksiköllä, ja kannatus oli 12,3 prosenttia. Puolue sai yhteensä 4 629 ääntä. Näistä sitoutumaton Aro sai 1 793 ääntä eli lähes 39 prosenttia. Ääniharavana Aro veti perässään valtuustoon useita jäsenkirjavihreitä, joilla ei olisi muissa puolueissa ollut äänimäärällään läpimenon mahdollisuuksia. Satakunnan vihreiden sivuilla Aro on edelleen mukana muiden vihreiden paikallispoliitikkojen seurassa.
Uudessa kolumnissaan Aro perustelee, miksi Suomeen tarvitaan maahanmuuttoa.
Poliittinen tausta olisi ollut hyvä kertoa lukijoille
suomen uutiset ote
Keskisarjan puheita arvioivalla faktantarkistajalla on- taustaa ja kytköksiä vihreisiin.
15
268
Vastaukset
- Anonyymi
Ei se ole mitenkään taatusti objektiivista, jos joku julistetaan asiantuntijaksi - tuoksi nykypäivän papiksi.
- Anonyymi
Persut kiistävät kaiken asiantuntemuksen joka poikkeaa heidän omista ennakkoluuloistaan ja karsivat koulutuksesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut kiistävät kaiken asiantuntemuksen joka poikkeaa heidän omista ennakkoluuloistaan ja karsivat koulutuksesta.
luitko edes aloitusta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut kiistävät kaiken asiantuntemuksen joka poikkeaa heidän omista ennakkoluuloistaan ja karsivat koulutuksesta.
Ymmärtääkseen nykymallisen maahanmuuton olevan haitallista joka johtaa varmaan katastrofiin ellei sitä halua myöntää jo tapahtuneen ei vihervassarin valheet ja vääristelyt saa ajatusta muuttumaan.
Tolkun ihminen näkee asioiden laidan vaikka silmät kiinni, suvakki ei edes kiikareilla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut kiistävät kaiken asiantuntemuksen joka poikkeaa heidän omista ennakkoluuloistaan ja karsivat koulutuksesta.
Viherhörhöjen asiantuntemus tuppaa olemaan jostain mielikuvitusmaailmasta.
- Anonyymi
Yllätys. Olen googlaillut toimittajien taustoja. Sieltä löytyy myös usein vihervas osastoa ja monella mielisairauden värit kuvissa.
- Anonyymi
onko uliseva silta vihreiden luomus helsingissä?
- Anonyymi
pahamaa
- Anonyymi
Minäkin osaa sanoa paljon perussuomalaista, koska ole melkoinen siantuntija.
- Anonyymi
Kuten kaikki muutkin kehitysmaamuslimit…
- Anonyymi
ghyt
- Anonyymi
Llo
- Anonyymi
Perusjuomalaisten mielestä kaikkien faktan tarkistajien pitäisi olla persuja.
- Anonyymi
Riittää kun elävät reaalimaailmassa eikä jossain hörhökuplassa.
- Anonyymi00015
Haluatko nähdä enemmän kuumia kuvia? Klikkaa! https://Mary.hoty.lat/Mary#/?/?/xpzevzukr
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-529270Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036568Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1256293Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1584855- 1694668
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.943253- 1692371
- 652238
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1602190- 572017