Tuntuuko omassatunnossa kun katsot kuolevia lapsia? Voi onko taas vain Hamas-Hamas -virsi?
https://yle.fi/a/74-20180013?origin=rss
Tässä sinulle Essayah
17
242
Vastaukset
- Anonyymi
Sen minkä teit yhdelle heistä, sen sinä teit minulle, sanoo Kristus.
- Anonyymi
Hirviöt ovat vallassa, hirviöpuolue KD.
- Anonyymi
Kävely tekisi Sarille hyvää . Voisi kävellä ensin Marokkoon ja lomailla siellä isän sukulaisten luona .
- Anonyymi
Kävellä vitkuttelu olisikin Sarille ainoa asia minkä tämä osaa !
- Anonyymi
Kerran fariseus, aina fariseus, sanoi Paavali...
- Anonyymi
Mielenkiintoinen väite.
Olen ymmärtänyt, että kristityt ovat löytäneet Paavalin kirjoituksista aivan päinvastaisen viestin ja samoin moni kertoo aivan päinvastaisista havainnoista läheisissään.
Löydätkö jostain tarkemman lähteen väitteellesi, vai oletko tyypillinen vihavasemmiston valehtelija? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mielenkiintoinen väite.
Olen ymmärtänyt, että kristityt ovat löytäneet Paavalin kirjoituksista aivan päinvastaisen viestin ja samoin moni kertoo aivan päinvastaisista havainnoista läheisissään.
Löydätkö jostain tarkemman lähteen väitteellesi, vai oletko tyypillinen vihavasemmiston valehtelija?Väite
"Kerran fariseus, aina fariseus, sanoi Paavali..."
ei siis perustu mihinkään.
- Anonyymi
Essayah taitaa olla vaan onnellinen kun tulee lisää palkkiota.Raha se on joka liikutta uskovaisia.Ei Essayah ja kumppanit välitä Gazan lapsista.Aina vaan Hamasista alkavat puhua ja eivät usko palestiinalaisten kansanmurhaan.Uskovaiset palvoo Israelia!
- Anonyymi
Liksa nousi myös tällä uskovaisella, hymyilyttääköhän vielä enemmän, oikein muikeasti?
Ei siinä paljon kiinnosta Gazat sun muut navat, oma se on lähempänä.- Anonyymi
Mitä yrität kertoa? Mitä asiasta on keskusteltu muissa tämän palstan keskusteluissa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä yrität kertoa? Mitä asiasta on keskusteltu muissa tämän palstan keskusteluissa?
Voit lukea jos osaat ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voit lukea jos osaat ?
Mitä yrität kysyä?
- Anonyymi
KD on perceectä. Petti Oman maansa köyhät. Ja ei välitä yhtään palestiinan kansan hädästä ja ahdingosta. Palvovat vaan sokeasti sitä hirviö israelia.
- Anonyymi
Vasemmiston argumentointi perustuu tyypillisesti ulosteisin tai peräaukon seutuun. Näin tälläkin kerralla.
KD:n toiminta ei taida ulottua millään tavalla mustlimivaltio Omaniin.
Tälle sivustolle ahkerasti kirjoitteleva juutalaisiin kohdistuvaa kansanmurhaa edistämään pyrkivä kommentoija on yli 1000 kertaa kertonut, että "israel" nimenomaan pienellä alkukirjaimella kirjoitettuna ei tarkoita Israelia, joka on valtio Lähi-idässä. Hän kertoo itse olevansa sen "israelin" pääministeri Rotanhaju - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vasemmiston argumentointi perustuu tyypillisesti ulosteisin tai peräaukon seutuun. Näin tälläkin kerralla.
KD:n toiminta ei taida ulottua millään tavalla mustlimivaltio Omaniin.
Tälle sivustolle ahkerasti kirjoitteleva juutalaisiin kohdistuvaa kansanmurhaa edistämään pyrkivä kommentoija on yli 1000 kertaa kertonut, että "israel" nimenomaan pienellä alkukirjaimella kirjoitettuna ei tarkoita Israelia, joka on valtio Lähi-idässä. Hän kertoo itse olevansa sen "israelin" pääministeri RotanhajuKD on kansakunnan peräaukko , ehkä siksi keskustelu puolueesta on peräaukon ympärillä .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
KD on kansakunnan peräaukko , ehkä siksi keskustelu puolueesta on peräaukon ympärillä .
Tyypillisenä vasemmistolaisena argumentointisi pyörii tyypillisesti peräaukon ja ulosteiden ympärillä. Varmasti vasemmistolaisena koet tästä ylpeyttä, mutta jotkut muut saattavat halveksua tuollaista.
- Anonyymi
Essayah joutuu helvettiin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1475514Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1363598"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263339Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363213Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432714Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.512304- 242240
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2292176prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111924Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk931826