Helsinki ja Vantaan Tikkurilassa aluvelliveneellinen väestönvaihto pitkällällisellä

Anonyymi-ap

Tulin mökkiltä Helsinkiin autollisella ajellen automaattista pirunsilmäsakkovalvontaa ahjistuneena arkaillen. Paikallisella kylällä,jonka lähellä mökkiläisyytein on , en nähnyt yhtään ulkomaalaista paitsi erään norjalaisen miehen, jolla oli suomalainen nainen kyljessään kulkemassa kauppareissullaan. Nainen puhui norjaakin hyvällisesti.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b9c24913-3476-48ea-a5fc-9a759bea6f86

Tikkurilaan ajettuani aloin näkemään ulkomaalaisia huomattavasti kun vei kaverille perunoita , pakasteita ym. mökkituotelmija.

Sitten ajollisin himaan Helsinkiin ja laitoin omatkin pakasteet pakastukseeni pakastimeen pakastuakseensa. Kattelin ikkunasta ulos ja pihalla juoksi somalipoika leikkien leikkejään huutaen ja meluten kuten minäkin lapsellisuujessain.

Mänin sitten Viikin Rismaan niin siellä oli tilastollisesti työttömijä ulkomaalaisia silmiinpistäväisen paljon, niitä mönki joka nurkassa vastaan Risman aluveella, samoin Helsinkisen kadullakin niitä näin paljon. Miksi kalliin asumisen alueille asutettu työttömiä samalla kun työssäkäyvät jonottelevat päästäkseen töihinsä Helsinkiin sisääntuloväylillä.Asumistuet liikkuvat miljarteissa euroissa työttömillemaahanpäässeille. Siirtämällä heijät maaseuvulle asumaan kalastajiksi ja maanviljelijöiksi saisi suuret taloussäästöt, joita hallitus ehtii ja vapautuneet asunnot työsuhteellisessa oleville. Samalla liikennemäärä ja liikennesaastatus vähenisivät.

Alueelliset pitoisuujet ovat karseallisen epätasapainoiset niin sössijaalisesti kuin luontoollisesti.Toisenlaisin asumissiirtoin saisimme rikollisuutta vähemmäksi, sillä maaseuvulla on vähenmän ryöstettävää ja sielläkin jo monilla valvontakameralliset valvovat jumalattomija rikollisija, ja liikenteen suastutuksijaa vähenmiksi.

Teemullisuus Keskisarjallisuus Sosijaalinen Politiikassa SuustoNyrkkeilijä:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b9c24913-3476-48ea-a5fc-9a759bea6f86

Pääkaupunkiin ja suuriin kaupunkeihin he tulevat , mutta maaseutu ei kelpaa. Siellä maaseuvulla on paljon asuntoja työttömille asuttavaksi.

Vähän päästä kutittaa ja kiitos flunssani puolesta rukoilleille. Nyt ei ole niin paha olo kuin eilen oli illalisellisella.

En ole basisti, rasisti, vasisti vaan rejalisti, rakastan ulkomaalaisija siinä missä suomalaisija, mutta järkee oikeujenmukaisuujes tulee käyttää.

Selef Urge

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

        kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
        Maailman menoa
        140
        5689
      2. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

        Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
        Maailman menoa
        78
        3230
      3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

        Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
        Ähtäri
        89
        1705
      4. On se tullut jo ihan kaikilta osin selväksi

        Ei tämä meidän juttu tule koskaan etenemään.
        Ikävä
        123
        1153
      5. Montako naista

        On menossa mun lisäksi?
        Ikävä
        15
        1094
      6. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

        Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
        Ikävä
        55
        972
      7. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

        "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
        Maailman menoa
        76
        964
      8. Koska me aloitetaan meidän loppuelämä?

        Oisko jotain ehdotuksia....
        Ikävä
        55
        934
      9. Olet edelleen uskomaton

        Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p
        Ikävä
        27
        845
      10. Rekkautumispakko olisi hyvä...

        Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?
        Sinkut
        158
        844
      Aihe