Ei saanut junarataa, eikä saa tuoda Gazasta 100 000 muslimia Suomeen. Voi voi. Petteri on nyt hyvin hyvin Vihainen.
Petterin maailmankuva romahti
9
106
Vastaukset
- Anonyymi
Orpo pelkää Purraa tosissaan. Purra voi potkaista Orpon pallin nurin.
- Anonyymi
Luojan lykky on, että Purra pitää ohjat käsissään!🇫🇮
- Anonyymi
Mahtaa BisnesNero Petterillä olla vaikeaa. Persujen Lulu Ranne tyrmäsi Petterin haaveet hassata veronmaksajien rahaa "Tunnin junaan", ja nyt Persut eivät hyväksyneet Petteri Kovanaaman unelmaa tuoda Gazasta 100 000 Kunniakansalaista Suomeen puhtaisiin lakanoihin. Taitaa olla nyt Petterillä vaikeaa,kun Persut jumittaa Pikku-Petterin Suomen tuhoamista.
- Anonyymi
Petteri Vasemmistolainen.
- Anonyymi
Petteri putoaa jos Teemu niin haluaa. Pari hauskaa nokivitsiä julkisesti, niin Purran on irtauduttava hallituksesta ja silloin lähti Orpo oppositioon.
- Anonyymi
Persut on torpanneet kaikki Pikku-Petterin unelmahötöt. Voi voi.
- Anonyymi
Maailmassa, jossa pienyritykset tuhotaan ja kaikki keskitetään vain parille suuryhtiölle, ei markkinatalous voi toimia. Yksityistäminen ei siksi tee haluttua efektiä sen enempää valtiontaloudelle eikä kuluttajahinnoille, kun kyse on likipitäen monopoleista, jotka voi vapaasti riistää ihmisiä ja "hyvinvointi"valtiota näiden välttämättömillä tarpeilla. Maailma on niin rikki tällä hetkellä, että julkinen sektori on läpimätä korruptiopesäke, josta tuottavuus ja tehokkuus on kadonnut kauan sitten, jäljellä vain valtava loiseliö, joka imee elämän kaikesta. Ja yksityistämällä mikään ei parane, koska silläkin puolella pärjäävät vain valtaapitävien suojelemat muutamat suuryhtiöt, jotka omistusten kautta on kaikki käytännössä yhtä ja samaa kartellia.
On syntynyt itseään suojeleva, taloudellisesti globaali plutokratia, joka on kaapannut valtiot nukkehallinnoikseen, pienen etupiirin (oligarkian) intressien ajamiseen ja suojelemiseen. Koko poliittinen areena on pelkkää pelleteatteria, jossa lapsikin näkee ettei keisarilla ole vaatteita. Tästä viimeisin irvokas esimerkki on budjettiriihi, jossa aikaa käytetään jonninjoutavaan hölinään siitä kuka sanoi mitä ja missä ja mitä tarkoitti sillä, ja saako niin sanoa vai tuleeko tsot tsot tukkapöllyä. –Maassa jolla on vakava alijäämä, ihan järkyttävä velkakierre, sosiaaliturva ja sote kriisiytynyt, ylikuolleisuus huipussaan ja syyt selvittämättä, työttömyys huipussaan ja konkurssit ennätyslukemissa.
Miksi te kansalaiset suvaitsette tällaista? Tuon porukan pitäis olla meille duunissa. Ne on siellä meidän rahoilla, meitä varten. Mutta ei ne ole meitä varten, ne on meidän rahoilla siellä itseään varten. Miksi tämä on ok niin monille? Miksi niin moni menee harhaan kun tää jengi vetää tätä pelleteatteriaan ja syöttää kansan lapaan näitä jonnin joutavia hölynpölykohuja joihin kaikki aika ja huomio keskitetään niin eduskunnan istunnoissa, kuin valtiaiden sylipuudeleiksi suitsittujen medioiden toimesta?! - Anonyymi
Milan Jaff palautetaan Irakiin. Hän ei ollut sasnut Suomen kansalaisuutta. Miten saadaan nämä loputkin rikolliset pois. Kansalaisuutta ei pitäisi antaa löyhästi, muuten palautus käy hankalaksi. Paljonko on veronmaksajien rahaa palanut tähän yhteen jeppeen? Näitä on monia muitakin, vankilat pullollaan. Onko heikkolaatuisesta maahanmuutosta kysymys? Kysyisin Sofia Virralta?
- Anonyymi
Toivottavasti pakkaavat koneen täyteen muitakin lähtijöitä. Edullisempaa laittaa kaikki kyytiin Suomen vankiloista jotka ylikuormitettu ja Suomi joutuu jo nyt miettimään ostopalveluja Viron vankiloista koska vankiloiden rakentaminen hidasta ja kallista, joten kyytiin vaan muitakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360