Perussuomalaisten ulostulot maahanmuuttajista järkyttävät tamperelaista maahanmuuttajayhteisöä.
https://yle.fi/a/74-20180708
https://yle.fi/a/74-20180708
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Mitäs tulivat tänne. Jos ei kelpaa, aina voi lähteä pois
Olet yhtä juntti kuin tuo rasistikin. Muuta itse pois!
`
- Antaa heittää vain - Takaisin sinne niin " ihanaan " - KIVIKAUTEEN - !
- Heeeeeeeeh heheheheheh heeeeee -
`
Muistahan persuli että melkoisella joukolla ulkomaalaisperäisiä on Suomessa jo äänioikeuskin.
Mitä muuta sinne Niuvaniemeen kuuluu?
Totta helvetissä sanovat niin kun se koskee heitä jollain lailla.
Minustakin tuntuu aina pahalta kun vasurit potkivat valkoisia kantismiestä päähän. Sille vaan ei löydy valitusosoitetta.
Voi että. Kuka sinua on päähän potkinut? Kävikö pahasti?
Miksi kukaan vihavassari ei ymmärrä lukemaansa?
Onko kyse syystä vai seurauksesta?
Mamut vois olla hiljaa
Se on toki tarkoituskin. Parhautta on, jos järkyttyvät niin pahasti että lähtevät sukunsa kotimaahan. Kaikkien ei kuitenkaan parane lähteä, koska vaaleaa tummempia matuja on oltava jonkin verran jotta persuilla riittää pöyristymisen aihetta. (Ja Temulla rakastamisen. 😄)
Rasismille flirttailu on niin olennainen osa perussuomalaisuuden kovaa ydintä, että mikään sen kieltävä sopimus tai jullistus ei tule pitämään kuin max viikkoja. Todennäköisesti vähemmän.
Jos pitäisi, mitä erottuvaa perussuomalaisuudesta jäisi jäljelle? Semminkin kun tällöin muutkin alkaisivat puhua maahanmuuton ongelmista, kun siitä puheesta ei enää tulisi automaattisesti persääliön leimaa.
Ei, hengähdystauon jälkeen sama meno jatkuu ja voipa jutut koventuakin.
Sotarikolliset Ukrainan AZOV terroristit Suomiaseilla siviilejä surmaa Ukrainan naisia ja lapsia ja heidän liittolaiset saavat Suomen valtiolta tukea miljardeja vuodessa.
Mikään muu maahanmuuttaja ryhmä ei saa verovaroista tukea yhtä paljon kuin Ukrainalaiset.
Kokoomuksen militanttimafia vihaa avoimesti Palestiinaöaisia kuten myös Suomen Uskovaisten höyrypäät.
Siellähän on noita upseereita aika läjä eduskunnassa loisimassa verovaroilla.
Kun kuuntelee noita Kokoomuksen sotapsykoosin sokaisemia edustajia ei voi välttyä tiettyyn ihmisryhmään kohdistuvalta rasistiselta vihapuheelta.
Ukrainan ylivoimaisesti pahimmat sotarikolliset ovat Venäjän lähettämät matut.
Ja jälleen Rasisti-Repe otti puheeksi ihonvärin.
Sehän on olennainen osa perussuomalaisuuden tunnistamaa rupusakkiutta.
Niinkö? Kykenetkö todistamaan väitteesi?
Ilmeisesti pedofiilius on olennainen osa demariutta?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/575d122e-66db-4447-8222-09f215e1fa06
Se että heillä on oma yhteisö, todistaa sitä etteivät halua sopeutua .
Ja paskan marjat. Tottakai ne on niiden puokella jotka niitä täällä halailee.
mä haluun kaikki ylimääräset matut pois suomesta, niitä on kymmeniä tuhansia.
Kyllä nyt alkaa tapahtua, kun Anonyymi vaatii.🤣
Kolme henkilöä muodostaa tampereen maahanmuuttajayhteisön?
Ylehän tässä niputtaa maahanmuuttajat yhdenlaisiksi hyvin Suomeen kotoutuneiksi ja tässä maassa pärjääviksi.
#eriasia 🤷♂️
Olen itse puolueeton. En hyysää maahanmuuttajia enkä myöskään suomalaisia. Jos pitäisi jotain äänestää niin äänestäisin maltillista puoluetta. Vasemmistoliitto ja perussuomalaiset ovat kummatkin ääripään puolueita. Stalin ja hitler olivat hirviöitä kummatkin
Eli olet tyypillinen tolkuttaja
"HUUMEDIILEREITÄ"!!!!!
Eikö myös maahanmuuttajayhteisön pitäisi saada nimetä edustaja raatiin joka yhdessä eduskuntaryhmien puheenjohtajien kanssa ratkaisee onko edustajan puhe rasistista.
Ei maahanmuuttajia kohtaa voi olla rasismia koska maahanmuuttajia tulee kaikista maista.
Jännää, että nyt kaikki maahanmuuttajat ilmoittautuvat heikompilaatuisiksi. 🤭
"Maahanmuuttajayhteisö"?
Onko näillä joku oma kuppikunta "mamut vs elättäjä Suomi"?
Ei sitten tunnu pahalta matujen kasvattamat raiskaustilastot?
Ne ovat niitä "parempia" raiskauksia punavihreiden mielestä.
Yle toimi taas rasistisesti, kun ei ottanut afrikkalaisia, esm. somalilaisia, maahanmuuttajia haastatteluunsa.
Nyt olisi ollut tilaisuus haastatella vaikka jälleen julkisuudessa esillä olevaa punavihreiden idolia Milan Jaffia.
Yle valikoi parempi laatuisia maahanmuuttajia, joilta saa oikean vastauksen auttavalla suomen kielellä.
Emme hyväksy matuja