Ihan neutraalisti koitan kysyä, eikö se ole valtiovarainministerin halventamista heilutella jotain saksia toistuvasti ivallisessa mielessä eduskunnassa ja joulunaikaa Tytti jopa saksi Purralle joulutontun, kun hänestä tonttu kuvasi hienosti Purraa.
Eihän siinä mitään, jos tämä on sitä parampaa ihmisten halveksimista, ymmärrän toki. Mutta ihan mielenkiinnosta olis kiva kuulla mikä on milloinkin suotavaa halveksintaa ja milloin se on vain hauska läppä.
Eihän siinä mitään, jos tämä on sitä parampaa ihmisten halveksimista, ymmärrän toki. Mutta ihan mielenkiinnosta olis kiva kuulla mikä on milloinkin suotavaa halveksintaa ja milloin se on vain hauska läppä.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Persut väittävät säännöllisesti ilkeitä ja rasistisia puheenvuorojaan läpäksi. Mutta auta armias jos joku sanoo jotain kielteistä persuista, vaikka läpällä. Silloin persu nostaa hirveän huudon ja uhriutuu.
Tuo on totta joka sana.
Ja vain persut siis tekee tätä?
Aika jännät lasit sulla silmillä, mistä niitä saa ostettua? Temusta? Onko ne jotku kiinalaiset?
Tytti on parasta demaria mitä rahalla saa.
Kerran on heilutellut saksia.
Kerran se minäkin reissulla vaan sain.
Mut se kerta oli ihan asiallinen ja sovelias valtiovarainministeriä kohtaan. Ihan mielenkiinnosta vaan vähän koitan selvittää teidän ajatusmaailmaanne, kun se on hiton kiero,
Kerran saa ja pitää kokeilla kaikkea elämässä. Tytti on käyttänyt tuon kortin jo tosin liian monta kertaa.
Haitallinen maahanmuutto on asia josta pitää puhua aina. Se ottaa valtion rahaa kymmenen miljardia euroa joka ikinen vuosi. Hinta vaan räjähdysmäisesti kasvaa
Jos ei noin suurista summista voi puhua, tämä on täysi ryssä tämä maa.
hyshys. Se on rasismia, ihmisarvolle ei voi laskea hintalappua. Se on rajaton.
Ainiin. Juu hys hys
tulikin hiljasta onneksi.
Sakset ei enää riitä. Suosittelen pensaiden harvennukseen suunnattua työvälinettä. Jos olet epävarma valinnastasi suosittelen kääntymistä K-raudan puoleen.
Akkukäyttöisenä?