Miksi alkoholin hintaa nostetaan noin vähän?

Mutta voin kuitenkin käydä Haaparassa hakemassa limsat, viinit ja muut alkoholit. Ja jos en sieltä hae niin tilaan Virosta tai Saksasta lonkerot.
Tupakka veroa voisi nostaa kymmen kertaisesti kun en polta.
486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En ole vielä tähän ikään nähnyt hallitusta, joka haluaisi alkoholin ja tupakan veroeurot Suomeen. Nehän suorastaan työntää ne muualle. Ei ole rahasta valtion kassassa pulaa.
EU:n ainoa hyvä puoli löytyy juuri kaikesta, että voi huoletta hankkia muualta. Tallinnan matkailu sen kun kasvaa, ihmiset hakee juhla- ja muuhun käyttöön juomat tuolta, samalla tupakat ym
Kyllä kaikki hallitukset on niin vitun tyhmiä
Idiootteja!!!🤣🤣🤣🤣🤣

Äänestä
  • Juurikin näin. Ja voi muutakin saada Virosta halvemmalla.

    Äänestä

Kyl P... u kin on kallistunut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mutta voin kuitenkin käydä Haaparassa hakemassa limsat, viinit ja muut alkoholit. Ja jos en sieltä hae niin tilaan Virosta tai Saksasta lonkerot.
Tupakka veroa voisi nostaa kymmen kertaisesti kun en polta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu