Vimpelin peli ailahtelevaa

Anonyymi-ap

Vimpelin peli muistuttaa englantilaista säätä. Ei siis tasaista. Järkyttävää pelinjohtoa ja sulamista ulkopelissä. Lauantaina tulee kuonoon. Erästä vimpeliläistä lainaten: Kyllä Kleemolaa kaipaisi.

9

426

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pelaako Anni Sinnemäki viellä siellä Vedossa?

    • Anonyymi

      Tämä on totta. Pudotuspelit on olleet sellaista että yksi jakso pyöritellään vastustajaa miten halutaan, toinen jakso on sitä ettei saada mitään aikaan.

      • Anonyymi

        Aika pitkälle päästy ailahtelevalla pelillä....


    • Anonyymi

      Alajärven peli ei ailahtele.Tasasen onnetonta vuodesta toiseen.

    • Anonyymi

      Näin on, Alajärvi on tähtirueteelisen kaukana Vedosta, Lappajärven pesäpallosta puhumattakaan. Painitrikootkin Lappajärvellä on käynyt pieniksi, kun miehet pehmenöö.

    • Anonyymi

      Hyi hyi pelaaja mussukat kunnanjohtaja on nyt hyvin hyvin vihainen.

      • Anonyymi

        Milloin finaalit alkavat Saaressa?


    • Anonyymi

      On ollut ailahtelevaa. Pelaajilla taito ei ole häipynyt huitsinnevadaan. Mutta pelinjohtaja kun on puuhastellut jonkin Jympsy-Jussien kanssa eikä huippuporukan, niin kyllä paljon menöö viuhkatelineen osaamattomuuden piikkiin. Ei ole saanut ulosmitattua kaikkea tehoja. Ja tietysti omassa taidossa ei ole sillä tasolla millä Vedossa pitää olla, ei täällä puuhastelijat pärjää. Kaverin merkki on heleppo ja ekalla lyönnillä kotiin, piip-piip.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      343
      2799
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      65
      2266
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1939
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      1581
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1522
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1119
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      255
      936
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      918
    10. 39
      800
    Aihe