Miksi Yle valehtelee?
Anonyymi-ap
2025-09-05 09:33:04
Yleisradion toimitus menee välittömästi epäkuntoon kaikesta puheesta
Anonyymi-ap
2025-09-05 09:32:11
Riikka Purra: ”Miksi Yle valehtelee?”
Politiikka
05.09.2025 |08:00
Yleisradion toimitus menee välittömästi epäkuntoon kaikesta puheesta, jossa mainitaan väestöpohjan muutokset. Yleisradion mielestä sen toimituksella on toisten ihmisten puolesta oikeus päättää, mitä demografisista muutoksista tilastotietojen perusteella puhuva henkilö tarkoittaa.
Yleisradion mielestä puhe väestöpohjan muutoksesta tai väestön vaihtumisesta viittaa aina salaliittoteoriaan, eikä se voi koskaan viitata tilastotietoon.
Perussuomalaisten puheenjohtaja, valtiovarainministeri Riikka Purra sivaltaa Yleisradiota oudoista- johtopäätöksistä, joita Ylen toimitus on tehnyt puheesta, jossa mainitaan tilastollisesti todennettavat tiedot demografisista muutoksista.
– Miten tämä voi olla niin vaikeaa, Purra ihmettelee ja huomauttaa, että Yle pysyy kiinni omissa uskomuksissaan, vaikka asia on korjattu.
suomen uutiset
viittaa aina salaliittoteoriaan, eikä se voi koskaan viitata tilastotietoon. Yle?
6
207
Vastaukset 6
- Anonyymi
- niinpä -
__________ - Mutta -ME- Kaikki tiedämme - että ;
YLE -on -SDP:n ja LaitaVasemmiston ja MYRKYN-Vihreiden -ÄÄNI-TORVI- !
YLE:n = toimittajat + asiantuntijat + tutkimustilasto/säätiöt ovat Vain ;
------------ SDP:n ja LaitaVasemmistolaisia - siis Ei muita - ? - Anonyymi
oiop
- Anonyymi
Ååmi
- Anonyymi
Ylen säästökiima on huipussaan. Syyskuun alusta mm radio Suomi aloitti aamuaikasesta, 6 jälkeen, uuden vasemmiston propaganta poliittisen aamu ohjelman. Ei enää alueita eikä enää alue toimittajia. Vain samat Ylen toimittajat puhuu 3-4 tuntia miten huonosti Suomessa menee nykyhallituksen aikana. Samaa joka arkiaamu. Onneksi nuoret ei kuuntele vasemmisto jargoniaa. Surkeaa Ylen toimintaa. Nyt on loppu Ylen kuuntelu meidän taloudessa.
- Anonyymi
Yle lienee ottanut mallia pohjoiskoreasta, Kiinasta ja Venäjältä. Jatkuva aivopesu uppoaa paksuimpaankin päähän aikaa myöten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421680- 1541134
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3511001Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70980- 69768
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56743- 69701
- 38654
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi8623Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et34597