SDP, RKP, vas, kepu, vihreät ovat pitäneet rasismikorttia kädessään jo viikon.
Mitä rasismikorttipelaajat on viikon aikana saanut maahanmuutto-raiskaajien, huumekauppiaiden, kunnniamurhaajien, rosvojen, mamupedofiilien, taksi-raiskaajien ym. ongelmien poistamisessa. Ei yhtään mitään.
PerusSuomalaiset ovat sensijaan saaneet aikaiseksi päätöksiä esim. kaikenmaailman "Jaffojen" maastapoistamiseksi.
Mitä rasismikorttipelaajat on viikon aikana saanut maahanmuutto-raiskaajien, huumekauppiaiden, kunnniamurhaajien, rosvojen, mamupedofiilien, taksi-raiskaajien ym. ongelmien poistamisessa. Ei yhtään mitään.
PerusSuomalaiset ovat sensijaan saaneet aikaiseksi päätöksiä esim. kaikenmaailman "Jaffojen" maastapoistamiseksi.
Vastaukset 17
Vanhimmat
YLE:n studiossa on istunut viikon aikana jos jonkinlaista Pönöttäjää naama hiessä räksyttämässä Keskisarjasta, mutta yksikään ei ole kyennyt tekemään mitään ongelman eteen, jonka Teemu nosti esille.
Teemu ei nostanut mitään ongelmaa esille. Teemu ei ymmärrä tosiasioita.
Sokea ja kuuro olet. Kuuntelepa uudestaan Teemun sanat A-ohjelmasta.
Persut sehän on teidän tuleva paikka, terve meno ryssä.
Pääpesulassa pestään...
Myös Kokoomus on maininnut rasismin pääministerin suulla.
Siis..........kaikki puolueet pitävät Keskisarjaa ja Perussuomalaisia rasisteina.
Möly🐒: ina porukkaa Persut ovat.
Soria Virta ei kuulu PerusSuomalaisiin.
Kuka nyt niin on väittänyt, että hän olisi.
Kyllä minä teitä Persuja tarkoitin.
Persu kun kaivaa nokastaan verta, sitä yleensä alkaa tulemaan.
Persut mölisevät, mutta toisissa vika.
Tuo porukka ei peiliin uskalla katsoa.
Persut ovat kovia uhriutumaan.
Punikki alkaa muuttua väkivaltaiseksi kun ei saa tahtoaan läpi.
Ei edes tarkasti tarvitse kuunnella Teemun sanomisia kun puheesta erottuu olennainen asia, maahanmuuton ongelmat.
Mutta kun PunaVihreä on niin pahuksen tyhmä, ettei se ymmärrä vaikka harjateräksestä asian taivuttaisi silmien edessä.
Oletko tyhmä vai esitäkö.
Tuo on vertauskuva.
Koittaisit ihan ensiksi itsellesi taivutella.
Kuka on sanonut, että ei ymmärtänyt mistä puhutaan.
Vielä kerran, me muut puhutaan kielenkäytöstä, te Persut horisette omianne.
Sanoilla loukataan ihmisarvoa, mutta riippuu mihin ryhmään sanoja kuuluu, ja minkä ryhmän ihmisarvosta on kysymys. Sensijaan ihmisarvoa ei loukata kun raiskataan, ryöstetään, tapetaan, puukotetaan, pahoinpidellään ja uhreja alistetaan nöyryyttämällä.
Uhreiksi joutuneden kantasuomalaisten edes surmatun ihmisarvon loukkaamisesta ei yksikään poliitikko istuakamota A-studiossa moralisoimassa.
Ylen palkkalistoilla ollut Palander kehuskeli kuinka olisi ottanut Tanja Poutiaisen, kun ei naiselta tarvitse kysyä. Palander pilkkasi naishiihtäjien ulkonäköä ja kuinka fantasioi Kiira Korvesta seksitisesti. Palander oli saanut huomatuksia kielenkäytöstä kommentaattorina toimiessaan, Ylen turvallisessa tilassa. Lopputili annetiin mutta ei puhuttu sanallakaan ihmisarvon loukkaamisesta, eikä vatkutettu viikkokausia a-studiossa. Ei mitään väliä mitä sanotaan, vaan kuka sanoo.
Rasismi näyttää olevan vasemmiston ongelma. Kumma ettei siitä muut kärsi. Pitäisikö terveydenhoidon järjestää heille terapiaa.