Windowskoneesi happani heti

Anonyymi-ap

Piireissä liikkuu huhu, että kevään päivitys W11:sta vaatii ihan tietynlaisen prosessorin, Puhutaan näistä multicore prosessoreista. Selaista ei monellakaan ole W11:koneessaan.

8

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koska saadaan Edgen muistivuodot kuntoon Windows 11 ja 10 versioissa?

    • Anonyymi

      W11 hajottaa nyt ssd asemia.
      🔱 ♻️ 🔱 ♻️ 🔱 ♻️ 🔱 ♻️ 🔱

      • Anonyymi

        Taitaa olla kokelia koko winukka!


    • Anonyymi

      Minulla toimii kaikki hyvin, ainoastaan päivitykset keljuttaa kun vie paljon aikaa.

      • Anonyymi

        Myös uusien haavoittuvuuksien hyödyntäminen on nopeutunut koko ajan. Tietoturva-aukon löytymisestä ei mene pitkää aikaa siihen, että sitä aletaan hyödyntää hyökkäyksissä.

        – Kun murto on tapahtunut, kokonaisen yritysverkon haltuunotto voi tapahtua alle tunnissa. Aiemmin tähän kului päiväkausia, mutta tekoälytyökalut ovat tehneet siitä todella nopeaa.

        Kannon mukaan suojautumiseen on keinoja. Niitä ovat muun muassa yritysten it-arkkitehtuurin ja toimitusketjujen yksinkertaistaminen, jolloin ”ikkunoita ei ole auki niin moneen suuntaan”.

        – Varautukaa siihen, mihin ette voi varautua. Harjoitelkaa jatkuvasti. Ottakaa uusia keinoja käyttöön.

        Kyse ei ole kuitenkaan uusista tiedustelupalveluista vaan siitä, että verkossa toimivat rikollisjengit ovat muuttuneet yhä kyvykkäämmiksi ja saaneet käyttöönsä valtiollisen tason työkaluja.

        Tätä auttavat myös tekoälyagentit, jotka ovat verrattain automaattisesti toimivia ja itsenäisiä päätöksiä tekeviä sovelluksia. Yritysmaailmassa yleistyvät apuvälineet voi valjastaa myös pahantekoon, jolloin ne osaavat esimerkiksi etsiä verkosta sopivia kohteita tai kirjoittaa itse haittaohjelmia.


      • Anonyymi

        V*tun ukrainalaiset, suksikaa takaisin ukrainaan ellette jo siellä ole.


    • Anonyymi

      Niin. Mahtaako asita mennä kuin avauksessa!

    • Anonyymi

      Prossuvalikoima kapenee Windowsille!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      293
      7128
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      62
      5032
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4501
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      12
      4321
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      44
      3837
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      122
      3703
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3646
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      27
      3559
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      73
      3353
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      59
      2500
    Aihe