Tulevalle vuodelle Pielavedelle venetsialaiset ja samalla tanhumarkkinat. Tulee väkeä enemmän kuin muikkareihin.
Venetsialaiset 2026
Anonyymi-ap
3
430
Vastaukset
- Anonyymi
Kuningasajatus. Ei muuta kun ideasta toteutukseen onhan meillä virkeä elinkeinoasiantuntija joka ei jää näpertelemään. Suomen ensimmäiset tanhumarkkinat ja Pielaveden maine on pelastettu tapahtumien pitopaikkana.
- Anonyymi
Avareitten avohoitopeijaiset olisi myös hyvä. Ihmiset ympäri maailmaa tulisivat ihmettelemään sitä ilveilyä.
- Anonyymi
Ai että oli kylläkin päivän paras lohkasu😂😂😂😂 peijaiset , sopiiko sekkaan tiskiharjan poppoo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544562Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224489Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2951680- 821318
- 2281308
- 681275
- 3061005
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50820