Miten ihmisen vatsaan voi mahtua jopa 8-12 litraa olutta vuorokaudessa?
Mulla oma henk. koht enkka, joskus nuorempana oli 36 pulloa olutta yhden vuorokauden aikana.
Älkää kokeilko sitä kotona!
Mutta yritäs juoda 8-12 litraa vettä tai limpparia, niin veikkaanpa, että juomatta jää. :=}
Mulla oma henk. koht enkka, joskus nuorempana oli 36 pulloa olutta yhden vuorokauden aikana.
Älkää kokeilko sitä kotona!
Mutta yritäs juoda 8-12 litraa vettä tai limpparia, niin veikkaanpa, että juomatta jää. :=}
Vastaukset 8
Vanhimmat
oikeassa mä olen kanssa vetässyt nuorenna illan aikana kopan bissee naamaan et aika määrä siinä on ja varmaan ei samaa määrää voisi vaikka vettä juoda;=)
Kaljanjuonti jutut, eikä ennätykset välttämättä mikään kehuskelun aihe ole. Tuli vaan mieleen että ihmeesti vaan se mahalaukku venuu. :=}
todella olekaan kyllä sitä kesti muutenkin juomia nuorena paljon ja vanhemmaksi tulee ei tarvii enää sellaisia määriä olenkaan ja nyt kippari ei tarvii enää olenkaan tuli kai kiintiö täyteen ja olen kai tarpeeksi dorka ettei tarvii juomaa kun sekoilee selvännäkin ihan tarpeeksi:=)))
Kippari, sä mitään sekoile, kyl se oon sit minä joka sekoilen!!!
ollut huuhalla aikaisemmin mun jutut meni ihan överiksi aikoinaan koitan nyt olla pikkusen rauhallisempi:=))
sattuu ja sitä tikulla silmään joka vanhoja muistelee!!! Eikö näin ole? Nyt oikein hyvää yötä sulle, yritän saada nukuttua ees pari tuntia, ehkä huomenna tavataan!
ne sanoo mut pitää se välillä olla iisisti ettei aina ole suunapäänä jokapaikassa:=))No mut hyvät yöt ja kauniita unia sinulle ja katsotaan mitä huominen tuo tullessaan:=)
Kun alan miehet, kuten minä, alkavat seurustelemaan, ja siinä kaiken törinän ohessa kietaisee huiviin 1-2 tuoppia tunnissa, ja kelloja ei vilkuilla, niin nuo antamasi määrät ovat todella amatöörien ennätyksiä. Esität kysymyksesi ikäänkuin koko se litramäärä jäisi mahaan. Joudutko käymään dialyysissä? Minulla munuaiset pelaa, eli kusella saa juosta jatkuvasti, ja ei kun uutta tupaan.