Asumiskustannusten kanssa painiva

Sossut vapauttavat sinut hallituksen natsipedoista.
17115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat
Anonyymi00001

Äänestä
  • Ei tarvitse, koska RKP:n Natsit ovat jokatapauksessa seuraavassakin hallituksessa.

    Äänestä

Asumiskustannukset räjähtivät käsiin Marinin hallituksen aikana, kiitos toteutuneen vihreän siirtymän.

Sähkön hinta nousi moninkertaiseksi ja on sitä vieläkin.

Äänestä
  • Kiinteistövero on tuplattu ja SÄHKÖN HINTA NOUSEE MONIN KERTAISEKSI GIGATEHTAIDEN, KL-KATTILOIDEN JA YDINVOIMAN JÄRKYTTÄVBÄN KALLEUDEN TAKIA.

    Äänestä

  • Miten äskeinen väite perustuu, väitteellesi.
    Eihän sähkönhinta ole paljon noussut, vaan siirtomaksut.

    Tuo sinun kirjoitus uppoaa, vain Persuihin.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Miten äskeinen väite perustuu, väitteellesi.
    Eihän sähkönhinta ole paljon noussut, vaan siirtomaksut.

    Tuo sinun kirjoitus uppoaa, vain Persuihin.

    Ihan sama mikä siinä sähkössä maksaa, siitä maksetaan on monin-monin-moninkertainen hinta entisiin aikoihin verrattuna. Ja siitä on kiittäminen vihreää siirtymää. He kun hävittivät varmat ja vakaat energiamuodot, kuten hiili- ja ydinvoiman.

    Puhumattakaan niistä lukuisista kylmään kuolleista ihmisistä, joita etenkin Saksassa tuli kaasuputken katkettua. Vihreät surmasivat kylmyydellä satoja ihmisiä.

    Ja Suomessakin oli ihmisiä jotka palelivat kovilla pakkasilla kun tuulimyllyt eivät pyörineet ja sähkölasku vei koko kuukauden tilin, vaikka lämpö oli laskettu kymmeneen asteeseen.

    Mutta mitäpä vihervassut siitä, heidän kannattajansa sähkölaskun maksaa kela. Joten vitunko väliä kuinka kallista sähkö on.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kiinteistövero on tuplattu ja SÄHKÖN HINTA NOUSEE MONIN KERTAISEKSI GIGATEHTAIDEN, KL-KATTILOIDEN JA YDINVOIMAN JÄRKYTTÄVBÄN KALLEUDEN TAKIA.

    .

    Äänestä

aikoinaan Matti Ahde perusti jonkun asunto homman josta tuli Kojamo. Piti tulla halpoja vuokra asuntoja.köyhille,eläkeläisille ym. No sossut perusti verovapaan säätiön ammattiyhdistysilleen itselleen joka sitä hoiti. Ja nostivat vuokrat normaalille vapaidenmarkkinoiden hinnalle. Kun BEN SYSKOWTS alkoi kysellä : mihin rahat miljoonat mennet Anttilta eduskunnassa .. sadat verovapaan miljoonat.. Antti Riine häipyy salista.. minulla on kokous... demarit ja ammattiliitot saivat satoja miljoonia verovapaata rahaa MIHIN RAHAT Z siihen ei koskaan tullut vastauksia. Muuttivat nimesi KOKAMO ja samahomma jatkui. Ja kun oltiin aloittamassa laaje.paa tutkimusta ja nousemassa kohua ammattiliittojen ja demareiden touhuista ne myi sijoittajille ja vakuutusyhtiöille KOJAMOn. Antin Ja Marinin aikana asia vaimennettiin hiljaisexi. Ja homma hautautui. Majavat olivat ensin veronmaxajat ku ne rakennettiin eli halvat vuokra asunnot. Ja köyhät maxo vuokrillaan ja KELA majoituksen osa. Eli VERONMAXAJIEN piikkin. Edelleen ei ole selvitetty mitä niile rahoille vuosien mittaan kävi. Ja mixi ne sai verovapaan säätiön itselleen. Tässä olis hyvä juttu tutkivalle journalismille. HS eräs toimittaja koitti sitä tehdä 3v sitten. Kohtasi mykkä ja dementtejä ku ..en muista.. en tiedä ym..Ja soitto HS päätäjille homma loppu siihen. YLE ja lehdet ei uskalla sitä tehdä. Liian arkapaikka. Voi mennä verorahoilla tukia maxetavoen meedioiden tuet.

Äänestä
  • Sossuilla on tuosta luurangot kaapissa. Julkinen salaisuus. Myivät kapitalisteille halvalla. Ja ne nyt kamiina hinnoilla ral
    Kennettujen vuokra asuntojen tulot taskuunsa.ja ovat hiljaa yhdessäasioista. Ja veronmaksajat maksavat

    Äänestä

  • 10 vuotta vanha juttu VVO:sta, Petteri pisti Lumonkin asukkaat pellolle.
    Onko täällä jotain AY-väkeä, tiedot on saatavilla helposti.

    Toimitusjohtaja Jani Nieminen[2]
    Puheenjohtaja Mikael Aro[2]
    Avainhenkilöt

    Kari Kauniskangas
    Anne Koutonen
    Mikko Mursula
    Andreas Segal
    Catharina Stackelberg-Hammarén
    Annica Ånäs

    Kotipaikka Mannerheimintie 168
    Helsinki, Suomi[2]
    Toiminta-alue Suomi
    Toimiala kiinteistösijoitus
    Tuotteet vuokra-asunnot

    Äänestä

  • Miksi jollain muilla saa olla verovapaita säätiöitä.

    Muistin virkistämiseksi, Mariinin vaaleissa esit ammattiliitot toiveen, että nuo kaikki laitettaisiin verolle, sen jälkeen katsottaisiin paljon vielä pitää leikata, mutta sehän ei käynyt Orpolle.

    Voi kun sinä olisit paremmin asioita perillä, mistä kirjoitat.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    10 vuotta vanha juttu VVO:sta, Petteri pisti Lumonkin asukkaat pellolle.
    Onko täällä jotain AY-väkeä, tiedot on saatavilla helposti.

    Toimitusjohtaja Jani Nieminen[2]
    Puheenjohtaja Mikael Aro[2]
    Avainhenkilöt

    Kari Kauniskangas
    Anne Koutonen
    Mikko Mursula
    Andreas Segal
    Catharina Stackelberg-Hammarén
    Annica Ånäs

    Kotipaikka Mannerheimintie 168
    Helsinki, Suomi[2]
    Toiminta-alue Suomi
    Toimiala kiinteistösijoitus
    Tuotteet vuokra-asunnot

    Mikset listanut kaikkia verovapaitten söötiöiten henkilöstöä.

    Vähän tuo sinun juttusi haiskahtaa porvari robagannalta.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Mikset listanut kaikkia verovapaitten söötiöiten henkilöstöä.

    Vähän tuo sinun juttusi haiskahtaa porvari robagannalta.

    Tuskin niissäkään on muuta kuin entisiä toimitusjohtajia.

    Äänestä

ARA

Äänestä
  • ARA-rahoitusta ollaan lakkauttamassa.

    Äänestä

Nehän on käyneet sinne istumaan odottaan köyhien tulevan luokseen?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sossut vapauttavat sinut hallituksen natsipedoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu