Keskustakin rynnistää Kontulan apajille

Anonyymi-ap

7

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kapitalismi on aikaansaanut kovan kilpailun yksityisyrittäjienkin sektorilla. Kaikilla aloilla ratkaisee laadun ja hinnan suhde entistäkin enemmän. Huono laatu ei käy kapaksi halvallakaan ja toisaalta ylihinnoittelemalla itsenä sulkee yrityksensä pois markkinoilta.

      • Anonyymi

        Ainakaan realescort-sivuston perusteella mahdollinen kilpailu ei ole heijastunut hintoihin. Hintataso on pysynyt vakaana, kuin kartellissa ikään. Ehkä keskustanuoret mainostavat jossakin muussa mediassa?


      • Anonyymi

        Sosialismissa kaikki olisi jo paremmin ja sieltä voisimme ponnistaa vieläkin eteenpäin.


    • Anonyymi

      Kauppakorkeassa heti alkuunsa tuli tutuksi oli, että tarjonnan lisääntyessä hinta joustaa alaspäin.

      • Anonyymi

        ja jos tavara on hieman laaduttomampaa ( Kontula ), hinta laskee edelleen, vai saako siitä asiakas rahaa , jos sellaista toosaa vetäisee..


    • Anonyymi

      Hah.. kovin tuntuisi olevan ruusuinen fantasia nykypäivän tytöillä seksityöstä. Kuvittelevat kai että sieltä tulee asiakkaaksi hyvälle parfyymille tuoksuva ja peseytynyt, hoikka ja atleettinen, komia ja iso kullinen nuori mies joka taitaa rakastelun salat ja maksaa siitä 1500e.
      Todellisuus kumminkin on että asiakkaaksi tulee melkein aina hielle haiseva, isomahainen, kelatuilla elävä alkoholisti ukko joka maksaa 50e siitä että imet sen pientä, karvaista ja juustoista kullia samalla kun se haukkuu sua huoraksi.

      Itse en ainakaan arvosta huoria tippaakaan. Itseään kunnioittavaa ja arvonsa tietävää naista kyllä kunnioitan. Kukaan itseään kunnioittava nainen ei ala huoraksi. Huoraksi alkaa ne isäongelmaiset menttaalitapaukset jotka vain pahentavat omia ongelmiaan.

    • Anonyymi

      Mitenköhän meidän kärkiseksityöläisen käy jos Keskusta laittaa parastaan esille?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      80
      2879
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      78
      2365
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2218
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      14
      2143
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      6
      1559
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      11
      1463
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1247
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1110
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1097
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1044
    Aihe