Pitääkö paikkansa, että Vammalaan avataan uudelleen Superi? Roismalan risteyksessä oleva entinen Superi palautetaan alkuperäiseen asuunsa ja myöhemmät remontit toteutetaan niiden vuosi välillä, jolla ne silloin tehtiin.
Uusi kauppa Vammalaan?
Anonyymi-ap
6
456
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä pitää Shellillä jo äijät tiesi tänä vuonna vielä alkaa remontti.
- Anonyymi
Löytösetti saa kyytiä tuosta paikasta. Löytöset on Sastamalan ainoa kauppa, jossa on viikonloppuisinkin aina myyjiä enemmän paikalla kuin asiakkaita.
- Anonyymi
Hyvä ja siisti kauppa on. Toivottavasti pysyy Vammalassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä ja siisti kauppa on. Toivottavasti pysyy Vammalassa.
Pysyy. EI tarvita mitään superia kun on jo citymarket ihan vieressä
- Anonyymi
No ei todellakaan tule mitään vidun superia kun siinä on iso k-kauppa vieressä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155