Siitä ei vaan saa puhua avoimesti eikä oikeilla sanoilla.
Suomesta löytyy paikka, jota voi kuvata Riikka Purran painajaiseksi – asukkaat kertovat totuuden arjestaan
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011305300.html
Tällaiseksi Suomi on muuttumassa
27
222
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä Riikka on painajaisessa jos Riikka on hukannut saksensa .
- Anonyymi
Sinäkö leikkaat heiltä päät irti vai yllytätkö lämpimiksesi?
- Anonyymi
Siksikö eliitti saa veroale jytkyjä , ettei ne joutus sinne ?
- Anonyymi
Hervanta oli 90 luvulla kauhia paikka . Moottoripyörä rikollisii joka paikas , huumeita vedettiin suoneen kauppakeskuksessa ja puukotuksia monta viikossa ja ryöstöi ja pahoipileyitä .
- Anonyymi
Muu ei ole muuttunut kuin että mopokerholaiset häipyneet ja rikollisuuden määrä lisääntynyt.
Eli parempaan päin mennään sanoisi punavihreä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muu ei ole muuttunut kuin että mopokerholaiset häipyneet ja rikollisuuden määrä lisääntynyt.
Eli parempaan päin mennään sanoisi punavihreä.Hervannassakin aika paljon mamuloisia.
- Anonyymi
Havukosken asukkaista 54,1 prosenttia on maahanmuuttajia ja kaikki ovat kelatukien ja sossutukien varassa elävlä.
- Anonyymi
Mietipäs vähän, kun ei saa työtä, Kela on velvollinen elättämään ihmiset että saavat edes perheensä ruokittua ja maksettua vuokransa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mietipäs vähän, kun ei saa työtä, Kela on velvollinen elättämään ihmiset että saavat edes perheensä ruokittua ja maksettua vuokransa!
No sitten voi mennä takaisin sinne mistä on tullutkin. Ei suomi ole mikään afrikan sosiaalitoimisto. Mietippä itse.
- Anonyymi
Varmaan joku on myös työssä.
- Anonyymi
Vaikuttaisi, että haastateltavien mielestä tämä Havukoski on täydellinen onnela.
- Anonyymi
Niinkö? Kyllä siellä lukee hieman toisenlaisiakin kommentteja. Joka ilta on ostarilla tappeluja ja ryöstöjä. Se ostari on kuin afrikka.
- Anonyymi
Keskisarja kuvasi jo.
- Anonyymi
Suomi on pahan valtakunta niin kauan kuin purra,orpo ja grahn-laasonen ovat vallassa, hallitus pitäisi hajottaa niinkuin nyt tehdään Ranskassa!
- Anonyymi
Ovatko Purra, Orpo ja Gran Laasonen jotenkin syyllisiä tähän matuvyöryyn.
Kyllä tämä on vihervasemmiston syytä yksinomaan. - Anonyymi
Tuohan paratiisi onnelaksi väännetään väkisin Iltasanoman ( Hesarin) mädättäjien toimesta . Kun mädättäjä kommunistien päät ovat täysin seonneet . Eivät kertakaikkiaan hyväksy että Suomessa olot kantiksilla paranisivat .
- Anonyymi
Siellä on rappukäytävät täynnä mölisevää porukkaa joka ilta yöhön saakka. Yritä siinä sitten nukkua. Tusseilla piirrellään rappukäytävien seinät ja hissit kirjaviksi. Huumekauppa rehottaa aivan avoimesti. Poliiseja ei paskaakaan kiinnosta kuin selvät tapot ja vakavat pahoinpitelyt.
- Anonyymi
Eikös ne ole kaikki kaupungin vuokrakämppiä siellä?
- Anonyymi
Onko nuo Havukoskella .ns 350 kiloiset eukot = suomalais suvakit järkensä kokonaan hävittäneitä ?
- Anonyymi
Vasemmistolaisiahan ne on, näkee habituksesta.
- Anonyymi
Nousin taannoin junaan Koivukylän asemalta, Havukosken vierestä. Junaan nousi myös nuori somalityttö, joka puhui puhelimeen itkien. Hän kertoi jollekin, että edellisenä viikonloppuna Havukoskella kolme somalipoikaa raiskasi hänet kun hän ei käyttänyt huntua. Näistä tapauksista ei uutisoida.
- Anonyymi
Vieläkään ei ole yhtään tapausta uutisoitu että valkoihoinen kantis olisi syyllistynyt somalin tai lähi-itäläisen naispuolisen raiskaukseen.
- Anonyymi
Riikka hikoilee ja viettää unettomia öitä, kun näkee gallupit ja että puolet äänestäjistä ovat lähteneet. Hillotolppa vaarassa! Kuka ottaa töihin. Miten niitä hakemuksia pitääkään lähtettää. Eikö saa sanoa olevansa edes rasisti?
- Anonyymi
Riikka on väärässä paikassa, oikea paikka olisi kortistossa työmarkkinatuella.
- Anonyymi
Meillä täällä maalla siis taajamassa, on hiljaista.
Bussi menee kahdesti koulupäivinä kaupunkiin.
Usein kun menen päivävuorolla, olen ainoa matkustaja.
Paluumatkalla klo 15 on koululaisia. Suunnilleen 6- 8.
On rauhallista. Ei ole terveyskeskusta, päivystys sadan kilometrin päässä.
Yksi hoivakoti lopetetiin. Lähistöllä asuva 90 v mummo sai paikan 120 km päästä, kun otti ensimmäisen vapaan. Ei ehditty kuin suunnitella päiväreissua että käytäis katsomassa, un kuulimme, että oli menehtynyt.
En tiedä miten Riikka täällä pärjäisi. Katsoisi mitä on tehnyt edellisille sukupolville, joutosakille! - Anonyymi
Miten niin Purran painajainen?
Eikös tuo ole jokaisen täysijärkisen näkökulmasta painajainen? - Anonyymi
Kun nyt tästä väestönvaihdosta kiistellään, niin se tuli tänään taas mieleen, kun menin bussilla kotiin. Sekä kuski että suurin osa matkustajista oli maahanmuuttajataustaisia. Meitä kantasuomalaisia oli bussissa ehkä 3-4, loput olivat maahanmuuttajia ja bussi oli melkein täynnä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va647109Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html1556710Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk456674Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k705637Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko1015415Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi205353Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.115165Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta335139Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas1065025Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin124842