Turha syyttää toisia, jos on itsekin ollut osallisena. ☝🏻
Kaikkien pitää ottaa vastuu omista teoistaan
Anonyymi-ap
10261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kuulostaa pahaenteiseltä...
Sepäse, häviäjä on yleensä se vastuunottaja riidoissa ja vastuuton pyrkii pääsemään tilanteista helpommalla. Vastuuton voi olla sellainen, että näkee viat aina muissa, ei koskaan itsessään, jolloin sellaisen kanssa on huono sopia yhtään mitään oikeudenmukaisesti.
Vastuuton pelaa ja antaa ymmärtää muuta myös muille (pahimmillaan voi mustamaalata toista), yleensä kääntää asiat vielä ylösalaisin niin, että itse näyttää tilanteeseen täysin syyttömältä. Hyökkäys on vastuuttomalle parasta puolustamista, totuudella ei niin väliä.
Oma kokema tällainen. Vastuullisena kantanut tilanteita, kun toisen kokema ollut kärjistävä ja valheiden sävyttämä. Mahdollisesti traumatisoitunutkin jostain menneisyydessä? Carpe Diem ihmiset joutuvat monesti hankaluuksiin, tahtomattaan.
Mun ratkaisu tuollaiselle ihmisille, "joissa ei koskaan ole mitään vikaa", on etten ole enää tekemisissä. Mielummin vaikka yksin, kuin pskassa seurassa.
Ei ole merkitystä enää. 🫵🏻
Tuu tänne sanomaan ja osoittelemaan jos uskallat... on ikävä 🥺
Oho, onpas nyt. Minua on turha syyttää kenenkään stalkkaamisista tai haukkumisista palstoilla. Yhtään aloitusta en ole tehnyt. Näkyy joku nostaneen meikäläisen hirsipuuhun täällä useampaankin kertaan ja veetuilu ja hyökkäys ollut ihan hirveätä välillä. Tottakai saan puolustautua jos yritetään linkittää. Näkyy irvailu ketjuihin tulevan taikaiskusta asioita jotka minäkin olisi tiennyt henkilöstä tai liityvät selkeästi asiohin jotka yksi henkilö tietää minusta. Mutta ei ole itellä tarvetta kirjoittaa niistä, kun ei itsellä oo semmoseen vihaan aihetta. nainen sivusta
Lisäyksenä siksi seuraan taustalla kun haluan tietää kuka tässä nyt vihaa mua
Mistähän nyt syytellään? Ps. Turha täällä on koittaa huudella.
Ei jaksa loputtomiin kantaa muiden nähden omaa vastuuta (omissa oloissa yhä vain) kun luuserit aina pakenevat paikalta ja menevät piiloon kun pitäisi olla omista tunteista/teoista/sanoista vastuussa.
Sivusta
Justiinsa näin. -sivullinen