Vieläkään ei Kautokuru ole uskaltanut kommentoida PrimeTimessa heidän kokemaansa tappio Hallinto-oikeudessa.
Mikä mättää?
Anonyymi-ap
15438
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mitä tappiota?
Miksi pitäisi? Eihän Ähtärin talouden ja päätökset tähän tilaan saattaneet ole kukaan oikein uskaltanut kommentoida mitään.
poliisi tutkii rikoksia.
Varmaan hakevat valituslupaa KHO: a , toki ei aina tarvitse voittaa kuten Seppo aikoinaan kirjoitti voi myös viivästyttää valituksella, muistamme sen kepulaisten itkun kun näin kävi viimeksi.
Kautokuru on itse surkea kateellinen luuseri. Hänestä ei ole muuhun kuin kiusantekoon.
Mahtavia kirjoituksia Kautokurulta ja paikkansa pitäviä ennustuksia, se riittää minulle.
Se on hienoa, että sinulle Kautokuru riittää omat kirjoituksesi.
Tästä ei kyllä saa mitään selvää.
Jos tuota ei tajua, niin täytyy olla vähä "Kautokuru".
Koittkaa ymmärtää häntä. Kukaan ei ole Kautokuru syntyessään. On tarvittu jokin karmea, traumatisoiva koettelemus, että hänestä on tullut tuollainen
Ulkopaikkakuntalaisena kesäisin mökkeilevänä berliiniläisenä insinöörinä minä, ja akateemisesti koulutettu hierojavaimoni kummastelemme, kuka oikein on tämä Kautokuru?
Tähän voi todeta Veikko Huovista mukaellen. " Maa, jolla on tällainen makkara, ansaitsee olla itsenäinen" (Stalin Tampereella vuonna 1905). Nykyversio: "Pitäjä, jolla on Kautokuru, ansaitsee liitoksen Alavuteen" (tai mihin tahansa).
Se on tyyppi, joka hoitelee hieroja vaimosi, sillä välin kun sinä vietät aikaasi elukkapuistossa katsellen lampaita ja kuolaten.
Joo taitaa olla omat koirat purru
Et vain tunnu ymmärtävän.