Provinssin järjestäjät saivat tuomion kansanedustaja Juha Mäenpään syrjinnästä
https://www.hs.fi/suomi/art-2000011481424.html
Provinssin punikkijohdolle tuomiot tulevan presidentin kyykyttämisestä
59
620
Vastaukset
- Anonyymi
On nämä tuomiot naurettavia!
- Anonyymi
Siis liian helpolla pääsivät!
- Anonyymi
Aivan liian lepsu tuomio! Suomi ei ole oikeusvaltio enää.
- Anonyymi
Ai Mäenpää on perustamassa oman moottoripyöräkerhon, kun kerran tulevaksi presidentiksi tituleeraat!
- Anonyymi
Mäenpäässä on presidenttiainesta.
- Anonyymi
MC Turvoksissa.
- Anonyymi
Sinä kerrot kyllä täydellisesti sen että PISA tulokset on romahtaneet jo ajat sitten.
- Anonyymi
Ei juhaa saa kiusia, juhis on herkässä iässä oleva pikku tytteli jolle tuli paha olo eikä juha saanut nukuttua.
- Anonyymi
Uhriutumisesta sai 1600 euron kärsimyskorvauksen, nyyhkistä...
- Anonyymi
Voi kun ottaa kipiää
- Anonyymi
Jesh. Tanpio sai vähän korvausta. Ei asiaa Provinssiin enää jullilla. Hyvä , provinssi teki ihan oikein.
- Anonyymi
Ei siinä kyllä korvauksista puhuttu eikä käsittääkseni Mäenpää edes sellaisia tolkun ihmisenä vaatinut. Halusi vain tasa-arvoista kohtelua ja julkisen ennakkotapauksen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei siinä kyllä korvauksista puhuttu eikä käsittääkseni Mäenpää edes sellaisia tolkun ihmisenä vaatinut. Halusi vain tasa-arvoista kohtelua ja julkisen ennakkotapauksen.
Määrättiin Juha saamaan 1600 euroa kärsimyskorvausta, koska senaattori ei häpeältään pystynyt lampolaan moneen viikkoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei siinä kyllä korvauksista puhuttu eikä käsittääkseni Mäenpää edes sellaisia tolkun ihmisenä vaatinut. Halusi vain tasa-arvoista kohtelua ja julkisen ennakkotapauksen.
Ei-tolkun ihmisenä Juhan mielestä 1600 ei ole tarpeeksi, vaan haluaisi paljon enemmän.
- Anonyymi
Harvinaisen lapsellista porukkaa nuo provinssin tyypit. Minä olen käynyt provinssissa muutaman kerran, ajattelen monesta asiasta samoin kuin Juha Mäenpään, vaikka olen eri puolueen kannattaja kuin hän.
Saahan sitä olla asioista eri mieltä, mutta tuollainen törkeä syrjintä jota provinssin "herrat" tekivät on rangaistava teko. Toivottavasti henkisesti pikkupojat ymmärtävät tämän.
Pojat yrittivät tärkeillä. - Anonyymi
Hahahaa ihan oikein vasuri aisureille! Kaivakaas suvaitsemattomat terroristit nyt sitä kuvetta sitten!
- Anonyymi
Toivottavasti menee hoviin ja tulee kovemmat tuomiot ja korvaukset siellä!
- Anonyymi
Ihmeen suvaitsemattomia nuo vihervassarit. Ensin vaativat suvaisemaan kaikkia ja kaikenlaisia mielipiteitä ja kun heidän kanssaan on eri mieltä niin käyvät kaikinvoimin ja keinoin ihmisten kimppuun ja kyykyttävät lapsellisesti.
- Anonyymi
Koko provinssit sais ampua kuun taakse, siellä ei paljoa häiriköisi ympäristöään.
Mihin noita remupileitä tsrvitaan hah mitä roskaa. - Anonyymi
ONHAN SE KUMMA KUN SAA VAPAALIPUN JA TOIVOO ILMAISTA VIINAA JA JOUTUU POTKITUKSI POIS. jA MUUT KAVERIT JUO ILMASEKSI. JUHA POIKAA ON NYT SORRETTU.
- Anonyymi
https://www.suomenuutiset.fi/festivaalin-tyontekijat-tuomittiin-kansanedustaja-maenpaan-syrjinnasta-eivat-he-voi-lahtea-maarailemaan-ihmisten-arvoja/
Toinen niistä joutaa lopettaa”
Provinssin toimitusjohtaja ja kaksi muuta saivat sakkoa 2 200 eurosta 4 000 euroon. Heidän pitää myös maksaa Mäenpään oikeudenkäyntikulut ja korvata tälle loukkauksen aiheuttamasta kärsimyksestä 1 600 euroa. Tuomio ei ole lainvoimainen.
– Itteä harmittaa se eniten siinä, että silloin kun se sattu, niin sehän pysäytti mun kesän rakennuspuuhat kuukauden ajaksi. Kun joutui päivystämään koko ajan eri viestivälineitä ja kattoo, mitä media kirjoittaa. Siinä meni niinku muutama viikko, että olisi ollut parempi, kun olisi tullut mulle talkoiseen siinä rakennuksella sitten, Mäenpää pohti menneitä.
– Mä opin sen tästä asiasta, että Suomessa on sekä yhdenvertaisuusvaltuutettu että tasa-arvovaltuutettu. Ja kun ne tekevät samaa tehtävää, niin toinen niistä joutaa lopettaa.
SUOMEN UUTISET- Anonyymi
Hienoa, että hän oppi jo tässä vaiheessa jotain valtiomme hallinnosta. On siis korotetun palkkionsa ansainnut 😀
- Anonyymi
Ketä kiinnosta joku randomi mäenpää. Provinssi on taas ensi kesänä
- Anonyymi
Hyvä , presidentti olisi sitten koulukiussaaja Suomen historiassa.
- Anonyymi
No hyvä. Pikkurahalla saatiin suu tukittua ja asia pois päiväjärjestyksestä.
Onneksi Suomen kansalla on vielä sen verran tolkkua, ettei kenelläkään persulla ole mitään asiaa presidentiksi. Koko puolue hajoaa ja katoaa puoluekartalta, eikä hallituspaikasta kannata enää haaveilla.- Anonyymi
Suvaitsevaiset vassarit ottavat sitten vallan ;) eiköstä vaan?
- Anonyymi
Kansanedustajan tulee esiintyä vakaasti ja arvokkaasti sekä loukkaamatta toista henkilöä. Lause ei sovi mitenkään mäenpäähän.
- Anonyymi
Vassarit suvaitsevat kaikkia jotka nöyrästi ovat heidän kanssaan täsmälleen samaa mieltä.
- Anonyymi
Perssilmät puolestaan vasaroivat myös samanmielisiä.
Niin sairas heidän aatteensa on.
- Anonyymi
Hyvä Juha, että sait ennakkopäätöksen tälläiseen lapselliseen syrjintään.
Toivotaan, että nyt osaavat myös vasemmalla olevat käyttäytyä ihmisiksi. Oikeudenmukaisuutta vielä näköjään löytyy, vaikka välillä tuntuu, ettei sitä enää ole. - Anonyymi
Oikein hyvä ettei senaattori saa jatkokautta. Provinssi teki aikoinaan oikean päätöksen.
- Anonyymi
ahaa
- Anonyymi
Onneksi tämäkin sataa pitkässä juoksussa Mäenpään pussiin!
- Anonyymi
Ei tule pitkää juoksua seuraavien eduskuntavaalien jälkeen. Nyt pitää kaikki edut hyödyntää, sitten onkin pärjättävä työkyvyttömyyseläkkeellä.
- Anonyymi
Joo eduskuntavaaleissa mäenpää tippuu varmasti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo eduskuntavaaleissa mäenpää tippuu varmasti
Provinssi tipahti festarikävijöiden määrässä ja lasku on ensi vuonna hurjaa!
Mäenpäälle he tekivät parhaan vaalikampanjan!
Kiitos punikit, piditte huolen siitä että suuri SANANVAPAUS TAISTELIJA Mäenpää jatkaa eduskunnassa myös ensi vaalien jälkeen!
- Anonyymi
Stubb pitää saada olla pallomeressä...
- Anonyymi
Perusidiootit osaavat kyllä uhriutumisen. Muuhun ei sitten olekaan.
- Anonyymi
Ne nyt luulee että tämä oli joku isokin juttu
- Anonyymi
Pikkupoikamaista itkua. Hävettää jos pitää itseään miehenä. MUA ON SORRETTU,,,,,kUMMA KUN OIKEUSLAITOKSELLA OLE TÄRKEÄMPIÄ JUTTUJA.
- Anonyymi
Punikit ei ymmärrä miten hienon vaalikampanjan he avasivat Juhalle.
- Anonyymi
Kukaan äänestä tuollaista räyhääjää joka käyttäytyy kuin koulukiusaaja
- Anonyymi
Provinssi on vain huumehörhöjen temmellyskenttä.
- Anonyymi
Eivät toimineet isänmaan edun mukaisesti kun poistivat Mäenpään.
- Anonyymi
Mäenpään voi poistaa venäjälle
- Anonyymi
Persu on nyt hyvin, hyvin vihainen!
- Anonyymi
Mäenpää on tarkkistasoa. Ahistuksia ja itkukohtauksista kärsivä siilitukka. Selvä natsipate.
- Anonyymi
Tuleva pr3sidennti… sallikaa kaikkien perussuomalisten nauraa omalla tyhmyydelleen. Kristu. Tosta äijönkylän kasvatista ei tule koskaan edes aikuista. Aloittaja taitaa olla Nopankylän peräkamarista. 😂😂😂
- Anonyymi
No niin.. koska kumminkin joku provinssin vessan siivooja tätäkin kommenttia lukee niin voisitko toimittaa esimiehellesi viestin joka mahdollisesti toimittaa sen provinssin johdolle? Viesti kuuluu näin: Voisitteko ystävällisesti lopettaa kaikensuuntaisen politikoinnin ja kannanottojen ja keskittyä vain ja ainoastaan hyvän musiikkitapahtuman järjestämiseen.? Kiitos.
- Anonyymi
Syrjintä on vakava rikos. Tuomio pitäisi olla ehdotonta. Tukka pois ja linnaan.
- Anonyymi
Kaikki persut pitää pakkosiirtää venäjälle
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki persut pitää pakkosiirtää venäjälle
"Kaikki persut pitää pakkosiirtää venäjälle"
Avaisitko tuota hullua juttuasi kun en ymmärrä. Persut puolustaa suomea ja suomenmaata joten oikeinko nyt ymmärsit minkä munauksen kirjoitit? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Kaikki persut pitää pakkosiirtää venäjälle"
Avaisitko tuota hullua juttuasi kun en ymmärrä. Persut puolustaa suomea ja suomenmaata joten oikeinko nyt ymmärsit minkä munauksen kirjoitit?Persut on silkkaa typeryyttä.
- Anonyymi
fgfh
- Anonyymi
kkkl
- Anonyymi
prpråd
- Anonyymi
Persut eivät puolusta tavallista ihmistä lainkaan. Ovat kokopersehallituksessa mukana. Hallitus ei ole tehnyt yhtään hyvää päätöstä
- Anonyymi
jkjk
- Anonyymi
Myös äärivasemmiston uhka on otettava todesta.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M317044Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1143835Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463776KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2501981Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e521862Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331860Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn391399- 781263
Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj291211Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille
Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https61176