Jetille ehtoollista

Miksi Frykman joutui linnaan talousrikoksista, ja Uotin veljekset? Mutta julkkispellet ei?
357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mä oon pettyny, Jeti ihan tietoisesti jätti verot, velat ja laskut maksamatta, muuttivelkojia pakoon Espanjaan, mutta selvisi kuin koira veräjästä?Vähintään 2 vuotta ehdotonta olis pitäny antaa, josta ensikertalaisena olis lusinu vuoden.

Äänestä

Jetistä ei ollut haittaa eliitille, siksi. Jeti kusetti vain ns. köyhiä.

Äänestä

Tässä mallia kansalle. Tyhmät ne vain elättää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi Frykman joutui linnaan talousrikoksista, ja Uotin veljekset? Mutta julkkispellet ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu