Saisivat tarkistaa nuo lämmitystolpat. Liekkö milloinkaan tarkistettu?
Olen kuullut että niissä on vaikka minkälaista viritystä, että päästään ohittamaan kahden tunnin lämmitysaika?
Onko joitakin kelloja tämän takia ihan tahallaan rikottu?
Ne kannattaisi laittaa kuntoon ja saatekirje mukaan, että tullaan tarkastamaan parin vuoden päästä uudelleen. Jos näyttää siltä, että on tahallaan rikottuja ajastimia, niin asukas joutuu maksamaan korjauksen?
Rehelliset asukkaat joutuvat maksamaan epärehellisten asukkaiden aiheuttamia piilokuluja vuokrissaan?
Lieksa Kiinteistöjen asuntojen autojen lämmitystolpat
Anonyymi-ap
4
213
Vastaukset
- Anonyymi
Joo ihan turhaan saa ilmoittaa pakkoista mitä pitäisi korjata ei kukaan korjaa
- Anonyymi
Lain mukaan niiden on oltava lukossa silloin kun eivät ole käytössä.
- Anonyymi
Höpö höpö
- Anonyymi
Lieksa Kiinteistöllä on ollut oma sähkömies. Liekkö nykyisin enään, kun taitaa olla ulkoistettu noita palveluita säästöjen toivossa?
- Anonyymi
Minä virittelin oman tolppani niin että se lataa sähköautoani 24/7 kun olen kotona.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14414417Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va396015SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1615608Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124407HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.564222"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant213670Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293607Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan682693Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot152145