Saisitko knasalaisuutta kielitestin perusteella

Uskallatko edes yrittää suomalaiseksi, https://www.is.fi/menaiset/vapaalla/art-2000011479290.html
697
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos vaatimuksen on kaikki oikein, niin en saisi eikä saisi 95% kantasuomalaisistakaan.

Äänestä

jos jää tuplakirjaimet pois tai b on p niin ei sellainen vielä testiä murenna

Äänestä

en.

Äänestä

Tuloksesi: 9 / 12
Melko mainio tulos!

Suomen kieli sujuu sinulta aika hyvin, onnittelut siitä! Pieni kielioppisääntöjen kertaus voi kuitenkin tehdä terää.

Yksi meni hutiloimalla väärin.

Äänestä
  • Lukion kielten arvostelulla tuo olisi kouluarvosanaltaan 6-7.

    Äänestä

tehdäänkö tällä testillä jotain äärioikeisto profiilia ? en uskalla edes testata paranoid

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uskallatko edes yrittää suomalaiseksi, https://www.is.fi/menaiset/vapaalla/art-2000011479290.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu