Jos siellä olisi kaikkien uskontojen ja lahkojen sielut niin ei se olisi levon, valon ja rauhan paikka.
Onko tuonpuoleinen uskontovapaata vyöhykettä?
7
447
Vastaukset
- Anonyymi
Arvelen, ettei tuonpuoleisessa tarvita mitään usko käsitettä enää, koska kaikki siellä on selvää.
- Anonyymi
Höh. Onko uskonnolla sitten enää väliä, kun olet taivaassa? Jos todellisuus tulee ilmi ja toteen sen jälkeen, mihin olet uskonut ja mihin et elämän aikana, niin mihin sitä uskoa tarvitset siellä paratiisissa?
- Anonyymi
Tuonpuoleinen on tässä ympärillämme ei taivaassa.
Olen aina uskonut reinkarnaatioon ja karmaan.
Paratiisikin on mielikuvitusta
Mutta elämät muuttuvat yhä ihanimmiksi sitä mukaan kun huono karma katoaa.
Itsekkyydestä lähtee kaikki paha.
- Anonyymi
Usko päättyy siihen, mistä tieto alkaa.
- Anonyymi
Usko on järjen uinailua eikä sen valvontaa.
- Anonyymi
Mitäpä sitä enää riitelemään uskonnosta taivaassa, kun siellä totuus tulee lopulta esiin. Ihan sama, mihin uskot maan päällä, kun paratiisissa sitä ei tarvitse enää miettiä, kun ei ole, mitä uskoa ja kuvitella enää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011059- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648