https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011485608.html
Vakavin teko oli virkamiehen väkivaltainen vastustaminen, minkä seurauksena poliisi ampui miestä alaraajaan.
Syyttäjälaitos ei aloittanut poliisin toimista rikostutkintaa, koska ampumista lievemmän keinon käyttäminen tilanteessa ei ollut mahdollista.
Rikossarja käynnistyi, kun 28-vuotias mies löi yllättäen Pyynikintiellä ulkoillutta mieshenkilöä vasaralla takaraivoon. Iskun jälkeen 28-vuotias laittoi käden taskuun ja uhkasi tappaa miehen ampumalla.
28-vuotias jatkoi matkaansa kävellen kohti kaupungin keskustaa.
Vasaralla päähän tampereella
8
136
Vastaukset
- Anonyymi
Kuuluukohan persujen vasarajaostoon?
- Anonyymi
Jotkut hörhöt näkevät persuja ihan kaikkialla ja joka nurkan takana.
- Anonyymi
Oikeistolla on vasarat löyhässä. Kävivät Yhdysvalloissakin vasaroimassa Nancy Pelosin iäkkään aviomiehen näiden kotona. Aikomus oli vasaroida iäkäs Nancy mutta kunhan joku vasaroitava siitä huushollista löytyi niin hyvä tuli.
- Anonyymi
Propagandaa. Tampereella on täysin turvallista.
- Anonyymi
Jotenkin luulen, että vasarasta saanut mies on kanssasi eri mieltä.
- Anonyymi
mies purosi jyrkänteeltä pyynikillä ja loukkaantui vakavasti , miehen hallusta löytyi vasara
- Anonyymi
Jyrkänteet tulee siis kieltää.
- Anonyymi
oliko taas PS sakkia?
eikö kysy jo moktar gubta sdp?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1814193"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892740Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1322229Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p782196- 192021
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark52019Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.281970Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201793Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251793- 831777