kaikissa niistä ollaan pelastamassa ihmiskuntaa, mutta USA lopulta tuhoaa tämän ihmiskunnan 2060 tiedätte sen!!
USAlaiset elokuvat
Anonyymi-ap
378
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
2016-
Maailman älykkäimpien ihmisten joukkoon lukeutuva fyysikko Stephen Hawking on varoittanut ihmiskuntaa. Hänen mukaansa tuhoamme itsemme seuraavan sadan vuoden aikana. Uhkakuvia luovat muun muassa ydinsota, ilmastonmuutos ja virusmutaatiot.
---
---
Lue myösTutkijoiden villi teoria: Universumissa voi olla itsetuhonappi
Lue myösMaapallo pyörii ennätysvauhtia – historian lyhin päivä tulossa tänä kesänä
Stephen Hawking sanoi jo kaksi vuotta sitten, että ihmisen luoma tekoäly voi tuhota ihmiskunnan nopeasti. Hän haluaa kuitenkin pitää yllä positiivista asennetta kertomalla, että ihmiset voivat omilla toimillaan estää skenaariot. Ihmiskunta voidaan pelastaa esimerkiksi Marsiin perustettavan yhdyskunnan avulla.
Hawkingin mukaan seuraavat sata vuotta ovat kaikkein vaarallisimpia ihmisrodun jatkumisen kannalta. Maailmanlaajuiset ongelmat tulevat lisääntymään. Silti hän ylistää ajanjaksoa otollisena tiedemiesten kannalta. Kehitys kehittyy ja tutkijat tekevät jatkuvasti uusia löydöksiä tieteen saralla, IFL Science ynnää.
Korona ei ollut ensimmäinen virus... eikä viimeinen.
Ja Luoja hoitaa kyllä loput!