Lidl mainostaa sivuillaan, että halvat hinnat ja saa täydet pinnat...

Anonyymi-ap

Eikö tämä kappale mukamas loukkaa naisia, kun oikea laulu on Markku Aron laulu: Että kappas vaan, mitkä rinnat ja annan täydet pinnat?
Lidl kertoi, että heidän mielestään se on vain jotain leikkimielisyyttä? Millä tavoin? Ja mukamas leikkimielisyyttä naisia kohtaan? Kuinka moni nainen mahtaa pitää tätä mainosta jonain leikkimielisyytenä? Ja heidän mielestään ruokakauppaan kuuluu mainoksiin jokin härski piirre? Miten ruokakauppoihin kuuluu mikään härski piirre ja selittävät, että haluavat provosoida asiakkaita? Miten tämä härksi laulu mukamas ja härskeys kuuluu lainkaan ruokakaupan imagoon lainkaan? Ja heidän mielestä naisia mukamas saa loukata ja selittävät, että ei ollut mukamas mitään tekemistä naisten loukkaamisesta? Milloin Lidl laittaa mainoksen, että pieni mulkku, ja pomo täysin tulkku ym. kun täydet pinnat jo pois jne. En osta enää pervo Pentiltä, joka loukkaa naisia. Kaikki naiset, että älkää menkö enää tähän kauppaan, jolle mukamas härskeys mainokset kuuluvat kaupan imagoon? Eikö heidän pitäisi sitten perustaa vaikka porno kauppa, jos tällä linjalla menevät?

2

782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002

      Siinä lauletaan, että jestas sentään, mitkä hinnat. Mitä pahaa siinä näet?


      Mutta mitä

      • Anonyymi00003

        ...mutta sinulle siis tulee mieleen rinnat ja se on mielestäsi likainen ja härski asia. Selvä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      118
      5402
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      276
      2206
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      92
      1773
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1220
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1197
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1120
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1119
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      153
      1116
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      114
      1098
    10. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      83
      1047
    Aihe