Ukrainan kaikki avustaminen lopetettava.Nyt tuhoaa rakkaiden Isovanhempiemme ,entisiä maita.
Tämä on suorastaan katastrofi että näin annetaan tapahtua.Suomen historia on kansamme rakastama muisto josta pidämme kiinni.Sitä ei ketkään tuhoisat ja maita repivät mielipuolet ,meiltä vie .Jonain päivä tuntevat sen itse.
Ukraina iski entisen Suomen alueelle.
7
193
Vastaukset
- Anonyymi
Toivottavasti olette armeijaan kuuluvat valmiina !
- Anonyymi
Kun kutsu käy niin sit lähtee
- Anonyymi
Ou nouuuu!
Pistäppä Vovalle siellä yläkerrassasi vielä aloite tuon seudun liittämisestä takaisin Suomeen ja meilläkin jo saattaa puolikas kyyneltä asian vuoksi vierähtää.
Putin: "Auttakaa, meidän toisilta varastamillemme alueille hyökätään!" - Anonyymi
Milloin Ukraina on iskenyt Suomeen?
- Anonyymi
Ukrainalaiset eivät sentään tuhoa suomalaisten hautausmaita, kuten r-t tekevät.
Ukrainalaiset eivät myöskään pommita naapurimaansa pääkaupungin siviilien rakennuksia, kuten hyökkäävä roistovaltio Putinistan tekee.
Sotaa käyvän, vieläpä sodan aloittaneen imperiumiuhoisen roistovaltion joka kolkka olkoon vapaata riistaa itseään puolustaville ukrainalaisille.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1214580Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv692642Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801675Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91156- 66872
- 45865
- 21863
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu120833Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N67817Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789