Hinta on todennäköisesti alun perin ollut jeneinä, josta muutettu euroiksi. Summalla saa varttikilon verran makaroonilaatikkoa. Emäntäkoulun Suomessa käynyt Mikko myy sitä Japanissa.
https://www.iltalehti.fi/yleisurheilun-mm-2025/a/66a13d7a-5b78-4dfe-a150-b9bf6b063063
Makaroonilaatikko maksaa Tokiossa 5.2 euroa
8
157
Vastaukset
- Anonyymi
Syövätkö japanilaiset makaronilaatikkoa vai onko tämä vain urheilutapahtumaan liittyvä?
- Anonyymi
Sinne tarttis viiä kalakukkowa nin pääsisivät herkuttelleen.
ja pannukahvetta
c".)- Anonyymi
Pallokalakukkoa syöttää pallolajien harrastajille.
Anonyymi kirjoitti:
Pallokalakukkoa syöttää pallolajien harrastajille.
Fuguguggooo vois olla pallokalakukkoon japanialainen nimi.
- Anonyymi
Tein eilen makaroonilaatikkoa ja syön siitä 5 ateriaa. Hinta koko laatikolle on 4 euroa.
- Anonyymi
Liha on kallista Japanissa, olen asunut siellä. Makaronilaatikkoon ei kulu paljon lihaa.
- Anonyymi
Makaronilaatikkoon ei ole pakko käyttää A5 Wagyu lihaa. Edullisempikin kelpaa.
- Anonyymi
Niinkuin tuossa ylempänä oli että lihamakaronilaatikko tuli maksaan , 4eur.Jauheliha 3eur 400grm,makaroni,lihaliemikuutioita 2, sipuli,3munaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176339Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816167Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696000Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452375Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887