UUSIN GALLUP TOI USKOA SUOMALAISIILE

SDP ON YKKÖNEN🌹: KANNATUS LUKEMA ON 25,8 PROSENNTIYKSIKKÖÄ.
37351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

SDP :N KANNATUS ON EDELLEEN NOUSUSSA.
SE ON HYVÄ UUTINEN KANSA LAISILLE. 🌹

Äänestä
  • TIETENKIN SDP HOITAA SEN.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    TIETENKIN SDP HOITAA SEN.

    TÄSTÄ ON HYVÄ JATKKAA

    Äänestä

  • Hyvältä näyttää.
    SDP ON YLI 30 prosenttia suurempi kuin KOK.

    Äänestä

  • SUOMALAISILLA ON TOIVOA

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Hyvältä näyttää.
    SDP ON YLI 30 prosenttia suurempi kuin KOK.

    UUSIMMASSA JO 37 PROSENTTIA SUUREMPI KUIN KOK ON SDP. 🌹

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    TIETENKIN SDP HOITAA SEN.

    TÄSTÄ ON HYVÄ JATKAA

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    TIETENKIN SDP HOITAA SEN.

    SDP ON TEKOJEN PUOLUE.

    KANSA KIITTÄÄ

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    TÄSTÄ ON HYVÄ JATKKAA

    NÄINHÄN SE ON

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    TIETENKIN SDP HOITAA SEN.

    HUIPPUA KOHTI

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    TIETENKIN SDP HOITAA SEN.

    YES

    Äänestä

  • MAINIOTA

    Äänestä

  • TOIVO ON TEKOJA

    Äänestä

Kokomuksen kannatuskin oli yli 10 prosentin.

Äänestä

SE ON VAHVAA KESKISARJAA.

Äänestä
  • PETTERIä PÄNNII

    Äänestä

Tulos on luotettava, koska se tehtiin SDP:n puoluekokouksessa!!!!

Äänestä
  • Jos se gallup olisi tehty perussuomalaisten puoluekokouksessa, niin lähes kaikki olisivat kannattajaa keskiolutsarjaa.

    Äänestä

SDP on vetänyt tämän maan talouden AINA kuralle ja muut saaneet korjata.

1Äänestä
  • Juurikin toisinpäin.

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Juurikin toisinpäin.

    Lue VTV:n raportti niin ei tarvitse valehdella.

    Äänestä

EESPÄIN VÄKI VOIMAKAS

Äänestä

Yes

Äänestä

Internationaalia veisataan solisalirattien syys kokouksessa.

Äänestä

Vasulehdistö ja YLE saa kannatukset näkymään sopivalta. Mutta mitä teette kannatuksella? Kuka lähtee hallitukseen? eihän noilla lukemilla saada Vihervasu hallitusta kasaan.

Äänestä
  • Sdp tekee historiaa. Seuraavissa vaaleissa veret seisauttava voitto ja silti vaalivoittaja pysyy oppositiossa. Kepu on oppinut ja tuskin lähtee uudestaan munaamaan vasemmiston huorapuolueena.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Sdp tekee historiaa. Seuraavissa vaaleissa veret seisauttava voitto ja silti vaalivoittaja pysyy oppositiossa. Kepu on oppinut ja tuskin lähtee uudestaan munaamaan vasemmiston huorapuolueena.

    Kepu hyytyy maaliviivoille….niinkuin persutkin.
    Ja vaaleja EI tule. Sota tulee.

    Äänestä

Demarit on aina kusettaneet kansaa.

Äänestä

Voi vittu kun on taliaiavoilla kivaa????? Tiedätkö sitä että suomessa on yli 2 miljoonaa äänestäjää näisssä punikkien galupeissa ei ole kuin 3800 koreintaan ja tässä on kaikki puolueet niin miten se voi nostaa 25 % kannatuksen????? Oikea oppisesi lasketuna se demari kannatus vain 5-8% voi voi...... No nämä gallupithan tekee työryhmä apukoululaisia joten laskuoppihan on vähän sitä sun tätä.. HAHAHAHAHAHAHAHHAHA vai että 25 % HAAHHAHAHAAHAHHAHAHAHAHAAHHA KYLLÄ SE ON 5-8%. JOS OLISI NÄIN ETT'Ä 25 % NIIN SE OLISI TÄYDELLINEN KATASTROFI, EN USKO ETTÄ SUOMESSA KUKAAN HALUAA NÄHDÄ NÄLKÄÄ JA MENETTÄÄ TYÖPAIKKANSA DEMARIEN TAKIA. SATOJATUHANSIA IHMISIÄ ON MENETTÄNYT TYÖPAIKKANSA NÄIDEN DEMARIEN TAKIA JA NYT ON SITTEN HOITAJAT VUOROSSA , SAATANAN TUNARIT!!! ON SAIRAS PÄÄSTÄÄN JOKA NÄITÄ ÄÄNESTÄÄ!! LINTDMANNI KIN JÄI VALEHTELEMISESTA KIINNI SUORASSA LÄHETYKSESSÄ SIINÄ VAIHEESSA PITIÄISI JO HÄLYTYSKELLOT SOIDA!!!!!!!! PS, TALIAIVO LAUMA EN PERSU, MUTTA OLIN POLITIIKASSA MUKANA YLI 30 V JA NYT TULEN OLEMAAN PIIKKI PASKAN PUHUJIEN LIHASSA ELI DEMARIEN.

Äänestä
  • Nimenomaan olit politiikassa. Nyt taidat kirjoitella sieltä, minne kuulutkin eli suljetulle osastolle. Voi raukkaa. Tyhmyytesi on niin suuri. Sääliksi käy tota sairautta.

    Äänestä

Ääsdeepeen tavoite on Suomen alasajo

Äänestä
  • Hyvin onnistui vuosina 2019-2023.

    Äänestä

Ilman SDP:tä ei Suomea enää olisi.
Nyt oikeisto hallitus tekee Suomi Finlandiasta lopun. Tulee yksi Venäjän maakunnista. Onnea teille persu- kokkareita äänestäneille! Saitte mitä ansaitsette.
Trump tekee teistä Putinin kanssa lopun.
No, vähänhän teitä olikin, sisäsiittoisia finnejä.

Äänestä
  • Ikävä kyllä se on toisin päin. SDP:n taki ei meinannut Suome tulla ja olla.

    Vuonna 1917 SDP ei äänestänyt Suomen itsenäisyyden puolesta.

    Vuonna 2018 SDP aloitti kapinan. Halusi liittää Suomen Neuvostoliittoon.

    Äänestä

🌹🌹🌹🌹🌹 SDP Suomen kansan yhtenäisyyden puolesta. 🌹🌹🌹🌹🌹

Äänestä

yes

Äänestä

NIIN TOI

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

SDP ON YKKÖNEN🌹: KANNATUS LUKEMA ON 25,8 PROSENNTIYKSIKKÖÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu