Anneli Auer joutuu jälleen käräjille

Anneli Auer joutuu jälleen käräjille


TULOS EI SYYTETTÄ JA VALTIO TAAS MAKSAA ,


TÄÄ POLIISI JOKA OTTI ASIAN TAAS ESILLE HÄN SAA TÄN JUTUN IHAN ITE MAKSAA KOSKA TULOS OLI JO ETUKÄTEEN SELVÄ..

EI VERONMAKSAJIEN PIIKKIIN . KIITOS.
18329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

FFF

Äänestä

JÄTKÄ KEKSI ITELLE TÖITÄ JA SAA MYÖS MAKSA KOSKA TULOS OLI JO ETUKÄTEEN SELVÄÄ.. MIKÄ PÖISILÖ LAITOS

Äänestä

OLISPA IHANAA ET SE TOIS SEN OIKEEN TAPPAJAN ESILLE SE NIMITTÄIN ON POLIISI.

Äänestä

HALLOOTA MIKSEI KUKAA KYSYTNAAPURILTA 20 VUODEN AIKAN SILLÄHÄN ON KAMERA JOK KUVAA..JA KUVAS KAIKEN MIKSI TÄTÄ PIMITETÄÄN.

Äänestä
  • JULKAISTAA SE VIDEO NETISSÄÄ NYT , 20 VUOTTA JA MURHAAJA NÄKYY KUVASSA ..

    Äänestä

OI OI SEHÄN ON POLIISI IHAN ITE

Äänestä

ANNELI VAPAAKSI

Äänestä

HETKINEN OLIKO MURHAAJA ANNELEIN VELI.. OLI,,JA PUKEUTUNUT POLIISIKSI..JA KEGÄT LÖYTYI SEN VARASTOSTA EI POLIISI NOTEERANNUT NIITÄ.

Äänestä

EI KUKKA OLISI TIEENY MUU MITE SE IKKUNA RIKOTAAN YMS..

Äänestä

TOTTA JA SEHÄ ELVISTELI RAHOILLA YMS..

Äänestä

DDD

Äänestä

Kyllä tässä nähdään Suomen oikeuslaitoksen mädäisyys,, hyi saatana. 🤮🤮🤮

Äänestä

Aina uudestaan lakimiehille puuhaa, varma maksaja tiedossa.

Äänestä

Sama kuin Ruandalaispapin tapaus. Oikeus istuu ja kaikki velkovat valtiota minkä ilkiävät.

Äänestä

Oikeudenkäynnin jatko johtuu poliisin ja syyttäjän kostonhimosta. Auer nolasi poliisin niin perusteellisesti, että poliisi hakee kostoa varmasti vielä silloinkin kun Auer on eläkemummo. Oikeastaan Auer ei poliisia nolannut, vaan poliisi teki sen ihan itse, syyttäjän hyvällä avustuksella. Sama oli syy myös siihen, että Auerille haettiin seksuaalirikostuomiota kun murhajuttu levisi reisille. Suomen poliisille oikeudenmukaisuus ei merkitse mitään vaan sen toimintaa ohjaa aivan muut arvot. Koko keissin suurin syyllinen on Suomen täysin epäpätevä poliisiorganisaatio.

Äänestä

Näihän se menee... Annelille leivotaan kakku vaikka tyhjästä kun 🐷🐽ryssi todisteet ja kaiken sen mitä esitutkinnassa olisi ollut tärkeää. Kyllä Auerin olisi kannattanut painua Suomesta hevon kuuseen ja anoa poliittista turvapaikkaa viranomaisvainon takia. Tuo myllytys ei lopu ennen kuin Anneli istuu vankilassa,,, taas.

Äänestä

Valtio on halukas käyttämään rajattomasti rahaa tämän lavastus-farssin pyörittämiseen, joten ketä halutaan suojella? Auer on selkeästi uhka ja riski niin kauan kuin on vapaalla ja hengissä.

Äänestä

rrr

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Anneli Auer joutuu jälleen käräjille


TULOS EI SYYTETTÄ JA VALTIO TAAS MAKSAA ,


TÄÄ POLIISI JOKA OTTI ASIAN TAAS ESILLE HÄN SAA TÄN JUTUN IHAN ITE MAKSAA KOSKA TULOS OLI JO ETUKÄTEEN SELVÄ..

EI VERONMAKSAJIEN PIIKKIIN . KIITOS.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu