Oliko tuo jollekin yllätys?
Päivän selvää oli miten Putin suhtautuu vastustajiinsa, etenkin kun Navalnyi paljasti Putinin rikollisuuden ja hallinnon korruption.
Navalnyi myrkytettiin.
34
259
Vastaukset
- Anonyymi
Meinattiin tappaa jo edellisessä vankilassa. Siellä yritettiin lannistaa myös henkisesti. Navalnyi oli vangitsijoitaan korkeammalla tasolla, ja uskomattoman sisukas demokratian puolustaja.
- Anonyymi
Maksa sillä poksahti, turha siinä on muuta selitellä.
- Anonyymi
moloch_horridus kirjoitti:
Tiltu taas puolustelemassa Venäjää ja sen rikoksia ilman mitään todisteita.
Häpeä se on myöntää, mutta tuo on yleensä juopon kuolinsyy.
- Anonyymi
Myrkytys se on alkoholimyrkytyskin, tosin itse aiheutettu.
Anonyymi kirjoitti:
Myrkytys se on alkoholimyrkytyskin, tosin itse aiheutettu.
Tiltu yrittää puolustella Venäjän hallinnon murhaajia.
- Anonyymi
moloch_horridus kirjoitti:
Tiltu yrittää puolustella Venäjän hallinnon murhaajia.
Ei Navalnyi koskaan kuulunut Venäjän hallintoon, pelkkä juovuspäissään räyhääjä.
Anonyymi kirjoitti:
Ei Navalnyi koskaan kuulunut Venäjän hallintoon, pelkkä juovuspäissään räyhääjä.
Putin Kalsarimyrkyttäjä, tuo murhaaja sen sijaan kuuluu.
- Anonyymi
Juopon osa, terveys petti.
Anonyymi kirjoitti:
Juopon osa, terveys petti.
Mielenterveytes on pettänyt jo vuosia sitten, vuoden 1995 skaban, "ihannepoju".
- Anonyymi
Noinhan kaikki kommunistit toimivat.
Jos " vastapuoli " alkaa menestymään,
se eliminoidaan.
Ei ole montaa päivää, kun "menestyjä" ammuttiin kumoon.- Anonyymi
No jos suomalainen Vinkalentäjä Rane Reikäpää lentää Moskovaan ja posauttaa Kremlin seinästä läpi, niin Puputin 100% varmuudella törkkää Ranen parvekkeelta alas.
Miksi Amerikka ei olisi eliminoinut Osama Bin Ladenia ?
Totta hemmetissä kuoppaan piiloon mennyt partajeesus päästettiin päiviltä. - Anonyymi
Spämmipete havaittu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No jos suomalainen Vinkalentäjä Rane Reikäpää lentää Moskovaan ja posauttaa Kremlin seinästä läpi, niin Puputin 100% varmuudella törkkää Ranen parvekkeelta alas.
Miksi Amerikka ei olisi eliminoinut Osama Bin Ladenia ?
Totta hemmetissä kuoppaan piiloon mennyt partajeesus päästettiin päiviltä.Miten terroristit, kuten Bin Laden liittyy demokratian, ja ihmisoikeuksien puolustajaan Venäjällä.
- Anonyymi
Navalnyi myrkytettiin - Ties kuinka monennen kerran. MUAHAHAHAHAHAHAHA
- Anonyymi
moloch_horridus kirjoitti:
Tiltusta rikollisen hallinnon tekemät murhat ovat hauskoja.
Aika koomisia nuo MULTI-myrkytetyt.
Anonyymi kirjoitti:
Aika koomisia nuo MULTI-myrkytetyt.
No onneksi Suomi ehti ajoissa hakeutua NATO:n jäsenmaaksi, jotta tuo halveksuttava venäläinen komiikka ei pesiydy tännekin.
- Anonyymi
Teini on henkisesti vielä lapsuudessa.
Anonyymi kirjoitti:
Teini on henkisesti vielä lapsuudessa.
Sellainen on seuraus, kun aukoo päätään, väärille henkilöille. Ts. Toistuva kontuusio.
- Anonyymi
Navalnyin tappoivat, mutta nyt Venäjän nouseva politiikko on Navalnaja, joka saattaa olla tulevaisuudessa vakavasti otettava ehdokas, kun Venäjälle valitaan presidenttiä. Sitä ennen Venäjän yhteiskunnassa täytyy tapahtua paljon. Mutta näinhän siellä on ennenkin tapahtunut. Käänteet ovat olleet nopeita, ja jyrkkiä.
- Anonyymi
Varmaan etupuolella, takapuolella on varmaan ollu ruskeita raitoja.
- Anonyymi
Ihan normaalia naisella, alapään stefa vuotaa, sitä kutsutaan myös v.... ihviksi.
- Anonyymi
Venäjällähän toimii salainen myrkytysosasto, hallinnon alaisuudessa. Toisinajattelijat, ja "maanpetturit" koti-ja ulkomaillakin ovat saaneet tuntumaa näistä "kirkkojen katselijoista " Navalnyikin pelastui aikanaan hyvän onnen vuoksi, ja päästessään nopeasti länteen hoitoon.
Huvittavin episodi tässä oli, että toivuttuaan Navalnyi sai selville myrkyttäjänsä puhelinnumeron, johon soitti, esiintyen myrkyttäjän esimiehenä. Seurasi paljastusten sarja, ja nöyrtynyt myrkyttäjä myönsi epäonnistuneensa myrkyn levityksessä. Kyllä me katselijat/kuuntelijat saimme nauraa, ja Putin varmaan raapi päätään, ja hyppi tasajalkaa, vannoen toisinajattelijat kuolemaa. - Anonyymi
Harmi, hyvä mies pilasi viinalla sisuskalunsa.😠
- Anonyymi
Vaikka Navalnyi olikin useita vuosia kovan kurin vankilassa, kidutettiin, ja koitettiin lannistaa henkisesti, niin tuskin hänelle sentään viinaa juotettiin. Sotilasmyrkkyjä kyllä sai. Niistähän Venäjä tunnetaan.
- Anonyymi
Venäläiset varmaan pitävät kidutuksena, jos mies EI saa viinaa.
- Anonyymi
Kyllä sitä vankilaankin saa, vartijat ovat lahjottavissa. Vankilassa saa rahalla melkein mitä vaan, huumeista lähtien..
- Anonyymi
Joo, myrkytti itsensä, kirkkaalla viinalla.
moloch_horridus kirjoitti:
Tiltu työssään, valehtelemassa venäläisten murhaajien puolesta.
Mitäpä muuta, noilta LOOSEREILTA, voi odottaa.
- Anonyymi
Valitetavasti totta.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä
kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.1796217Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido943400Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t1092237Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain1391685- 1071523
En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v131394- 1291257
- 151194
- 661086
Elämäni biisi vieraslista la 11.10. yllättää iloisesti - Nämä huippujulkkikset sinisille sohville!
Elämäni Biisi vieraina lauantaina ovat mm. Ellen Jokikunnas ja Esko Eerikäinen sekä liuta muita julkkiksia. Tämä jakso v121071